MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ASIM'IN NESLİ AKİF'İ OKUYOR ÇEVRİM İÇİ BİLGİ YARIŞMASI

Müdürlüğümüzce, ilimizde bulunan resmi ve özel tüm ortaokul öğrencileri ile lise kademesindeki öğrencilerimizin Mehmet Akif Ersoy hakkında bilgilerine katkı sağlamak, Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı Yılı'na olan ilgilerini artırmak, milli birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek, okulunu ve kendilerini temsil edebilme güçleri kazanmalarını sağlamak amacıyla 12 Mart 2021 tarihinde KAHOOT uygulaması üzerinden bilgi yarışması düzenlenecektir.  
ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ASIM'IN NESLİ AKİF'İ OKUYOR ÇEVRİM İÇİ BİLGİ YARIŞMASI

"ASIM'IN NESLİ AKİF'İ OKUYOR" BİLGİ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ"

Bu şartname "Asım'ın Nesli Akif'i Okuyor" teması kapsamında KAHOOT uygulaması üzerinden;

Resmi ve özel tüm ortaokul öğrencileri arasında " Mehmet Akif Ersoy'un Hayatı" konulu "Bilgi Yarışması"

Resmi ve özel tüm lise öğrencileri arasında da "Safahat" konulu "Bilgi Yarışması" adlı yarışmaları kapsamaktadır.

Yine bu şartname yarışmaların amacına, katılım şartlarına, yarışmanın şekline, başvuru şekline, yürütme komisyonuna, yarışma ortamlarına ve tarihlerine ilişkin esas ve usulleri kapsar.

AMAÇ:

Türk Millî Eğitimi'nin genel amaçları doğrultusunda; bu yarışmayla ilimizde bulunan resmi ve özel tüm Ortaokul öğrencileri ile lise kademesindeki öğrencilerimizin Mehmet Akif Ersoy hakkında bilgilerine katkı sağlamak, 2021 İstiklal Marşı Yılı'na olan ilgilerini artırmak, milli birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek, okulunu ve kendilerini temsil edebilme güçleri kazanmalarını sağlamak amaçlanmıştır.

KATILIM ŞARTLARI:

Yarışmaya; ilimizde öğrenim görmekte olan resmi ve özel tüm ortaokul öğrencileri ile lise kademesinde öğrenim gören tüm lise öğrencileri katılabilecektir.

KAPSAM:

Resmi ve Özel Ortaokul Öğrencileri

Resmi ve Özel Lise Öğrencileri

YARIŞMANIN ŞEKLİ:

Yarışma sınıf farkı gözetmeksizin ortaokul öğrencilerine KAHOOT uygulaması üzerinden "Mehmet Akif ERSOY'un Hayatı" ile ilgili 20 soru olarak uygulanacak ve çevrimiçi yapılacaktır.

Lise öğrencilerimize de yine sınıf farkı gözetmeksizin KAHOOT uygulaması üzerinden Mehmet Akif ERSOY'un "Safahat" adlı eserinden hazırlanan 20 soru sorulacak ve çevrimiçi yapılacaktır.

Yarışmaya katılım bireysel olacaktır.

YARIŞMA YERİ VE ZAMANI:

Yarışmalar çevrimiçi ortamda KAHOOT uygulaması üzerinden olacaktır. Öğrencilerimiz yarışmaya "okulunun kurum kodu-okul numaraları-adı ve soyadının baş harfleri"  ile katılım göstereceklerdir. kullanıcı adını formata uygun girmeyen yarışmacılar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Okulun Kurum Kodunu Öğrenmek için Tıklayın

 

Ortaokullar arası bilgi yarışması 12 Mart 2021 Cuma günü saat 19.30'da yapılacaktır.

Liseler arası bilgi yarışması 12 Mart 2021 Cuma günü saat 20.23'te yapılacaktır.

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ayrıca yarışmanın günü ve saati resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.YARIŞMA İÇERİĞİ:

Yarışma, Mehmet Akif Ersoy'u tanımak, eserlerini ve ilkelerini bilmek, 2021 İstiklal Marşı Yılı kapsamında milli ve manevi değerlere sahip çıkmak amacıyla yapılacağından; ortaokul öğrencileri için "Mehmet Akif Ersoy'un Hayatı" konusunda; lise öğrencileri için Mehmet Akif Ersoy'un ünlü eseri "Safahat" konusunda ilgili soruları içerecektir.

SONUÇLARIN DUYURULMASI:

Yarışma sonuçları Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü'nün web sayfasında duyurulacaktır.

Yarışma komisyonu şartnamede her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


ÖDÜL:

Yarışma sonucuna göre; dereceye giren öğrencilerimize 100. yıla özel hediyeler verilecektir. 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.