MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Çalışma Kitabımız Yayımlandı

Özel Eğitim Çalışma Kitabımız Yayımlandı

Müdürlüğümüz Özel Eğitim ve Rehberlik Birimi, Strateji Geliştirme Birimi ve Menteşe Özel Eğitim Uygulama Okulu işbirliğinde özel eğitim öğrencilerimize yönelik olarak öğretmenler ve veliler tarafından kullanılabilecek bir kaynak kitabı olması amacıyla Özel Eğitim Çalışma Kitabı hazırlandı.

Kitabın içeriğinin hazırlanmasında emeği geçen Menteşe Özel Eğitim Uygulama Okulu idarecileri ve öğretmenlerine teşekkür ederiz.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE, hazırlanan Özel Eğitim Çalışma Kitabında veliler için bir mesaj yayımladı;

Sevgili Velilerimiz,

Bundan 1 yıl önce bize "Maskelerle dışarı çıkacağız, komşularımızla selamlaşmaktan korkacağız, büyüklerimize sarılırken acaba zarar verir miyim diye endişe duyacağız, çocuklarımızı geleceğe hazırlama yuvamız olan okullarımızı kapatacağız, var olma sebebimiz olan eğitimi uzaktan vereceğiz." deselerdi, bunu söyleyen kişiye gülerdik sanırım. Fakat gün geldi, hayatlarımıza Covid 19 denilen bir salgın girdi. Hepimiz var gücümüzle ailelerimizi, çocuklarımızı, öğrencilerimizi koruma gayretine girdik. İl merkezlerinden en ücra köylerimize kadar eğitimi, çocuklarımıza taşımaya gayret ettik, edeceğiz. Gerek Özel Eğitim Öğretmenlerimizle, gerekse siz değerli velilerimizle yaptığımız görüşmelerde, özel gereksinimli çocuklarımızın bir bölümünün ekran karşısında oturamadıkları, dikkat sürelerindeki kısıtlılık nedeniyle uzaktan eğitimden yeterince faydalanamadıkları geri dönütünü aldık. Bu sebeple ev çalışmalarınız için sizlere rehberlik edecek bu çalışma kitabını hazırlamaya karar verdik. İçinden geçtiğimiz bu olağanüstü süreçte sizlerin ve çocuklarımızın her zaman yanında olacağımızı biliniz. Çünkü bizler de özel gereksinimli çocuğa sahip her bir annemizin her bir babamızın aslında isimsiz birer kahraman olduğunuzu biliyoruz. Çocuklarımızın eğitimlerinde bir nebze de olsa yükünüzü hafifletebilmek çabamızın karşılığı olacaktır.

Hepinize sağlıklı, umutlu bir hayat diliyorum.

Pervin TÖRE

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü

Çalışma Kitabına ulaşmak için tıklayınız. 

 

25-02-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.