MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ


Emre ÇAY
İl Milli Eğitim Müdürü


                                                                

Babasının memuriyeti sebebiyle Kayseri´nin Pınarbaşı ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Kırıkkale’de, lise öğrenimini ise Samsun´un Ladik ilçesi Akpınar Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. “Yirmisekiz Çelebi Mehmed Efendi Sefaretnamesi´nden Türkçe Ders Kitaplarına Metin Aktarımı” tez konusu ile Marmara Üniversitesi Türkçe Eğitimi alanında Onur Öğrencisi olarak yüksek lisansını tamamladı. Ayrıca uluslararası bir dergide “XVIII. Yüzyılda Yirmisekiz Mehmed Çelebi’nin Fransa’ya Bakışında Kültürler Arası Değerlendirme” başlıklı makalesi yayınlandı.

Mesleğe 2007 yılında İstanbul-Bağcılar Sancaktepe İlköğretim Okulunda Türkçe öğretmeni olarak başlayan ÇAY, 2012-2016 yıllarında Bağcılar Münir Nurettin Selçuk Ortaokulunda müdür yardımcılığı ve okul müdürlüğü görevlerini yaptıktan sonra Beylikdüzü Sevim Çuhadaroğlu Ortaokulunda, okul müdürü olarak görevini sürdürdü.

2017-2019 tarihleri arasında Kırklareli Vize İlçe Milli Eğitim  Müdürü olarak görev yaptı.

05.08.2019-11.06.2021 yılları arasında Burdur İl Millî Eğitim Müdürü olarak görev yaptı.

12.06.2021 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı Kararnamesiyle Muğla İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Emre ÇAY, sivil toplum kuruluşları, dernek ve platformlarda kurucu yöneticilik  faaliyetlerinde bulunmuştur. Aslen Samsunlu olup evli ve iki çocuk babasıdır.

 


Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.