MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RESİM VE ÖYKÜ YARIŞMASI İL BİRİNCİLERİ BİSİKLET İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Muğla genelinde düzenlenen "Ailem ile Hayalimi Çiziyorum" konulu resim yarışması ve "En Büyük Değerimiz: Ailemiz" konulu öykü yarışmasında birinci olarak dereceye giren öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay tarafından bisikletle ödüllendirildi.
RESİM VE ÖYKÜ YARIŞMASI İL BİRİNCİLERİ BİSİKLET İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kovid-19 salgınını önleme mücadelesi kapsamında, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu süreçte, öğrencilerin ebeveynleri ile evlerinde kaliteli zaman geçirmeleri adına sanatsal faaliyetler gerçekleştirmelerini sağlamak ve hayal güçlerini desteklemek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Muğla genelindeki resmi /özel okullarımız arasında düzenlenen "Ailemle Hayalimi Çiziyorum" konulu resim, "En Büyük Değerimiz: Ailemiz" konulu öykü yarışmasının birincileri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay tarafından ödüllendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen ödül törenine, İl Müdürümüz Emre Çay başta olmak üzere il birincisi öğrenciler ile velileri ve öğretmenleri katıldı.

Resim ve öykü alanında yeteneklerini sergileyerek yarışmalarda dereceye giren öğrencileri tebrik eden İl Müdürümüz Emre Çay, öğrencilerle, veli ve öğretmenleriyle tanışarak onlarla bir süre sohbet etti. "Sizleri ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duydum." dedi.

Öğrencilerin, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bir dönemde, evde aileleriyle sanatsal faaliyetlerde bulunarak yeteneklerini sergileme imkânı bulduklarını ifade eden İl Müdürümüz Emre Çay "Yetenek yarışmaları, çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmeleri ve sanatsal etkinliklere yönelmelerine vesile olmaktadır. Gerçekleştirilen bu yarışma ile çocuklarımız aile kavramının önemini, aileyle bir arada geçirilen zamanın değerini, eserlerinde çok güzel bir şekilde ortaya koymuşlar. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyor, rehberliklerinden dolayı öğretmenlerine ve desteklerinden dolayı velilerine çok teşekkür ediyorum." dedi.

Ardından İl Müdürümüz Emre Çay, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere öğrencilere başarı belgelerini ve bisiklet ödüllerini takdim etti.

"Ailemle Hayalimi Çiziyorum" konulu resim yarışmasında okul öncesi kategorisinde il birincisi olan Bodrum Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu anasınıfı öğrencisi Aras Aydın, ilkokul 1. ve 2. sınıf kategorisinde il birincisi olan Bodrum Umurca İlkokulu öğrencisi Alara Göktepe ve "En Büyük Değerimiz Ailemiz" hikaye yarışmasında il birincisi olan Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu 7/D sınıfı öğrencisi Rümeysa Koptu, ödülünü İl Müdürümüz Emre Çay'ın elinden aldı. 

 

23-06-202123-06-202123-06-202123-06-202123-06-202123-06-202123-06-2021

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.