MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAHA DEĞERLENDİRME TAKVİMİ AÇIKLANDI

"Eğitimde İyi Örnekler" ve "Yaşayayan Okullar" projelerinde saha değerlendirmesine kalan okulların çalışma takvimi belli oldu. Covid-19 pandemi sürecinden dolayı Zoom üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilecek olan saha değerlendirmelerinde, aşağıdaki hususlar dikkate alınacaktır.
SAHA DEĞERLENDİRME TAKVİMİ AÇIKLANDI

SAHA DEĞERLENDİRMESİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1) Zoom bağlantısının sağlıklı yapılabilmesi için önceden bağlantı yapılacak olan cihazın belirtilen gün ve saatte hazır bulundurulması gerekmektedir.

2) Zoom çevrimiçi değerlendirme her okul için maksimum 20 dk. olarak planlanmıştır. Süre aşımı yapılmayacaktır. Verilen sürede proje ile ilgili her türlü dokümanın sunulması değerlendirme açısından önem taşımaktadır.

3) Proje başvuru formunda yer alan konu başlıklarına ilişkin sunum hazırlanması gerekmektedir( mak. 8 dk).

4) Sunumda, yapılan faaliyetlerin somut olarak ortaya koyacak kanıtlar içermelidir (proje aşamalarını yansıtan görsel materyaller). Ayrıca proje kapsamında yapılan iş ve işlemlerle ilgili video var ise Zoom aracılığı ile paylaşım yapılabilmektedir(mak. 3dk.).

5) Somut veriler, anket, fotoğraf, video vb. gibi materyaller olabilir. (Tüm görsel materyaller basit çekimler şeklinde olup yapılan ham çekimlere ayrıca bir işlem yapılmayacaktır.)

6) Zoom üzerinden yapılacak olan saha değerlendirme sunumunu Proje Çalışma ekibinde bulunan bir üye tarafından yapılması gerekmektedir.

7) Projeler 90 tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

8) Saha değerlendirme komisyonu, proje il koordinatörü ve ARGE biriminde görevli alanında uzman 2 üye olmak üzere 3 kişiden oluşmaktadır.

Yukarıda belirtilen konulara hassasiyet gösterilmesi zoom çevrimiçi değerlendirmenin daha verimli geçmesi ve belirtilen sürede tamamlanabilmesi açısından önem arz etmektedir.

           

Eğitimde İyi Örnekler Projesi Çevrimiçi Saha Değerlendirme Takvimi için tıklayınız.

Yaşayan Okullar Çevrimiçi Saha Değerlendirme Takvimi için tıklayınız.

 

Proje hakkında bilgi ve iletişim koordinatör ile irtibata geçebilirsiniz.  

Koordinatör: Nurcan DAMLI

0252 280 48 00 - Dahili 48 94

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.