MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞAMPİYONLAR İL MÜDÜRÜMÜZ İLE BULUŞTU

Türkiye Şampiyonu ve Gençler Avrupa Şampiyonu Milli Okçumuz Hazal Burun, Minikler Türkiye Şampiyonu okçularımız Meltem Yaka ve Ceyda Kömür; Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar ve antrenörleri Dr. Ejder Sözen eşliğinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'ı ziyaret etti. 
ŞAMPİYONLAR İL MÜDÜRÜMÜZ İLE BULUŞTU

Sayısız Türkiye şampiyonluğu bulunan Yatağan Anadolu Lisesi öğrencisi Milli Okçumuz Hazal Burun, ağustos ayında Romanya'nın Bükreş kentinde Avrupa Gençler Okçuluk Kupasında hem bireyselde hem de takım olarak 2 altın madalya kazanmış ve Avrupa Şampiyonu olmuştu. Hazal, hemen sonrasında Polonya'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda Makaralı Yay Kadet Kadınlarda takım olarak dünya ikinciliği kazanmıştı. Bu başarısının ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğrencimizin başarısını sosyal medya hesapları üzerinden kutlamış ve yangın afetleri ile mücadele edilirken Hazal'ın bu başarısı ile yüreklere su serptiğini ifade etmişti.

Bu sene yapılacak Milli Takım seçmelerine katılmak için hazırlıklara başlayan Hazal Burun, Meltem Yaka ve Ceyda Kömür, hazırlık kampı öncesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'ı ziyaret etti. Antrenör ve aynı zamanda Yatağan Bencik Aile Hekimi olan Dr. Ejder Sözen ile birlikte gerçekleşen ziyarette, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar öğrencilere eşlik etti.

Dr. Ejder Sözen, okçuluk ile tanışma öyküsünü, 2011 yılında Bencik Köyüne aile hekimi olarak atanması ile birlikte aile hekimliği bahçesinde kurduğu atış poligonunda köy çocuklarıyla birlikte eğitimlere başladığını, Bencik köyü çocuklarının Avrupa ve Dünya Şampiyonluğuna uzanan yolda başarı hikayelerini anlattı.

Öğrencilerin akademik başarılarının yanında sportif alanda göstermiş oldukları başarılarla da göğsümüzü kabarttığını ifade eden İl Müdürümüz Emre Çay; başarılarından dolayı Milli Okçu Hazal Burun ve genç okçuları kutlarken Dr. Ejder Sözen'e teşekkür etti. Okçuluk sporunun il genelinde yaygınlaştırılması için çalışacaklarını ifade eden İl Müdürümüz Emre Çay, Muğla'dan Olimpiyat Şampiyonlarının ve yeni Mete Gazozların çıkacağına inandığını ifade etti. 

Ziyaret öğrencilere hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

29-12-202129-12-202129-12-2021

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.