MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SANAL ÜNİVERSİTE TANITIM GÜNLERİ BAŞLIYOR

 Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye'de bir ilke daha imza atıyor. Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için 14 Ocak 2021'den itibaren her hafta perşembe günleri çevrimiçi "Sanal Üniversite Tanıtım Günleri" düzenliyor.  
SANAL ÜNİVERSİTE TANITIM GÜNLERİ BAŞLIYOR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilimizde 9400 civarında 12. sınıf öğrencimize yönelik gerçekleştireceği bu projeyle, 14 Ocak 2021'den itibaren, her hafta perşembe günleri "Sanal Üniversite Tanıtımları" düzenleyecek.

Sanal üniversite tanıtımlarıyla; pandemi sürecinde, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin kariyer planlamalarına destek olunması ve öğrencilerin en çok tercih ettiği, Türkiye'nin köklü ve marka üniversitelerinin tanıtılması amaçlanıyor.

İl Müdürü Pervin Töre, basın mensuplarıyla bir araya gelerek Müdürlük bünyesinde gerçekleştirilen çevrim içi faaliyetler, çalışmalar projeler ile ilgili açıklamalarda bulundu. 155 bin öğrenciyi evlerinde takip ettiklerini, her evi bir okul haline getirdiklerini belirten Töre, salgın döneminin kendilerine yeni deneyimler, değişimler ve dönüşümler kazandırdığını vurguladı. Töre, "Muğla Öğretmen Akademisi" ile öğretmenlere, öğrencilere ve velilere çevrim içi eğitimler verdiklerini, aynı zamanda Okul Evimde portalıyla da evleri okula çevirerek her evin içinde var olmaya çalıştıklarını ifade etti.

"Sanal Üniversite Tanıtım Günleri" projesiyle öğrencilerin motivasyonlarını artırmayı ve hayallerini diri tutmayı hedeflediklerini belirten İl Müdürü Pervin Töre, "Okullarda düzenlenen üniversite tanıtım gezileri; öğrencinin kendini o üniversitede hayal etmesine, hedef koymasına, kariyer planlaması yapmasına, yılmadan, azimle, kararlılıkla çalışmasına vesile olur. Biz de bundan yola çıkarak pandemi döneminde, üniversiteye hazırlanan 12. sınıftaki 9400 öğrencimizin bu heyecandan geri kalmamasını istedik.  Öğrencilerimize hayalleri doğrultusunda, hayal ettiği üniversitelerde sanal da olsa dijital içerikli programlar düzenlemeyi istedik. Öğrencilerimizle yaptığımız anketler sonucunda tanımak istedikleri üniversiteleri, tercih sırasına göre belirledik. Yılsonuna kadar her hafta, perşembe günleri belirlenen üniversite kampüsünde sanal geziler olacak. Öğrenciler, bu turlarda hayalindeki üniversiteleri görme fırsatı yakalayacak. Konuklarımız olacak. Bu konuklar arasında üniversite rektörleri ve alanında uzman akademisyenler olacak. Öğrencilerin kariyer planlarının önünü açmak ve hayallerini diri tutmak istiyoruz. Öğrencilerimizin bu kariyer yolculuğunda, yılmadan, vazgeçmeden, kararlılıkla hayalindeki üniversiteye hazırlanmasını istiyoruz."

14 Ocak'ta başlayacak olan sanal üniversite tanıtımlarının ilki, en çok tercih edilen, Türkiye'de ilk kurulan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile başlıyor. Etkinlikte "Neden İTÜ'lü olmalısın?" sorusunun yanıtını,  İTÜ İletişim Direktörü Adem Dönmez verecek. Saat 20.30'da başlayacak olan kariyer yolculuğu, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünün "mugla_mem" instagram hesabında yayınlanacak. 21 Ocak'ta ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin tanıtımı yapılacak.

14-01-202114-01-202114-01-202114-01-2021

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.