MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT ÖĞRETMEN AYBÜKE YALÇIN, VİDEO KLİPLE ANILDI...

Öğretmenler, Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın'ı, ölümünün 4. yıl dönümünde seslendirdikleri "Adı Aybüke" adlı esere çektikleri kliple andılar.  
ŞEHİT ÖĞRETMEN AYBÜKE YALÇIN, VİDEO KLİPLE ANILDI...

9 Haziran 2017'de Batman'ın Kozluk ilçesinde, hain terör saldırısı sonucu şehit edilen öğretmen Aybüke Yalçın; ölümünün 4. yıl dönümünde meslektaşları tarafından anlamlı ve duygu dolu "Adı Aybüke" adlı kliple anıldı.

Muğla'da görev yapan 3 müzik öğretmeninin de yer aldığı proje, Aybüke Yalçın'ın memleketi Çorum başta olmak üzere, Türkiye'nin farklı illerinde görev yapan öğretmenleri bir araya getirdi. Söz ve müziğini Çorum Mehmetçik Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Hakan Önsöz'ün yaptığı "Adı Aybüke" adlı eseri seslendiren öğretmenler, çektikleri video kliple şehit meslektaşlarını andılar.

Muğla Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Damla Keskin, Marmaris İçmeler İnayet Coşkun Kodak Kamil Acarer Ortaokulu Müzik öğretmeni Duygu Yılmaz Erişen ve Bodrum Cumhuriyet Ortaokulu Müzik Öğretmeni Soner Sezgin'in de yer aldığı klip, dinleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Böylesine anlamlı bir çalışmada yer aldıkları için tüm öğretmenlere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre "Üzerinden yıllar geçse de yüreğimizin köşesinde dinmeyen acılar vardır. Ömrünün baharında hain terör örgütü PKK tarafından gülüşü soldurulan Aybüke Öğretmenimi şehadetinin 4. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyorum. Kalemin bükemediği eli kılıçla bükmek isteyenler, ilmin ışığını karanlığa boğmak isteyenler haince emellerine asla kavuşamayacaklar. Çünkü vatan sevgisi, bayrak sevgisi, ilim aşkı, meslek aşkı ile yürekleri dolu olan nice Aybükeler var bu ülkede ve var olmaya devam edecekler.

Bu duygu ve düşüncelerle Aybüke Öğretmenimi ve tüm şehit öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. " dedi.

 

 

 

ADI AYBÜKE

Biraz harap köy yolu
Çoğu zaman yürür yolu
Ayakları nasır dolu öğretmenim
Erkenden çıkar yola
Geçer soba başına
Isıtmak için bizi öğretmenim
 

Ana gibi baba gibi
Sevdim seni öğretmenim
Ana gibi diyorken inan
Çok derinlerden bu sözlerim

Bin bir emek alın teri
Sevgi dolu sözleri
Öpülesi elleri öğretmenim
Bilir halimi neyim var
Aç mı hasta mı derdim mi var
Anlar yüzümden gözlerimden
 

Bir gün yine düştü yollara
Varamadı o okuluna
Anladık o gün bir şey oldu
Sobamız artık yanmıyordu
 

Sen bizim buralarda bir güz çiçeği gibiydin
Kokun hala buralarda burnumuzda
 

Bir kardeşim daha oldu
Adını koyduk Aybüke
Senin gibi olsun diye
Senin gibi koksun diye
Adını koyduk Aybüke

Söz/Müzik: Hakan Önsöz (Çorum Mehmetçik Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni)

09-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-2021

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.