MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SENE SONU DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'ın başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Serap Aksel, Ferman Akbulut ve 13 İlçe Milli Eğitim Müdürünün katılımlarıyla, sene sonu değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
SENE SONU DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Yatağan Termik Enerji Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıda, ilimiz eğitiminde 2021 yılının genel değerlendirilmesi yapılırken uygulanmakta olan ve 2022 yılında hayata geçirilmesi planlanan projeler görüşüldü.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Muğla'mızın eğitim gündemine dair önemli başlıklar ele alındı. Eğitimi daha verimli hale getirebilmek adına atılabilecek adımlar ve izlenebilecek yol haritası konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

"Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesinin ilimizde başarıyla gerçekleştirildiğini belirten İl Müdürümüz Çay, proje kapsamında 70 bin kitabın temininin sağlandığını, kitap bağışlarıyla okul kütüphanelerinin zenginleştirilebileceğini söyledi. Toplantıda ayrıca geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak her ilçede sıfır atık projesine uygun birer kütüphane oluşturulması kararlaştırıldı.

Toplantının bir diğer önemli gündem maddesi ise Mesleki Eğitim Merkezleri (MESEM) idi. Müdürlüğümüzce hazırlanan MESEM tanıtım videosunun izlenmesinin ardından bu merkezlere devam eden öğrenci sayısının arttırılmasına yönelik yol haritası belirlendi.

Bakanlığın ülke genelinde yürüttüğü Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi ile ilgili ilimizde yürütülen iş ve işlemler üzerinde görüş alışverişi yapıldı. Proje kapsamında okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması hususunda, ilimizde iyi yol kat edildiği belirtilerek 5 yaş grubu öğrencilerin %100'ünün eğitime kazandırılması ve ilimizde anasınıfı sayılarının arttırılmasına yönelik hedeflere ulaşılabilmesi için el birliğiyle çaba harcanılmasının önemine değinildi.

Toplantının diğer gündem maddelerinde; destekleme ve yetiştirme kursları (DYK); LGS-TYT- AYT sınavları; Bakanlık tarafından gönderilen ödeneklerin doğru ve etkili kullanımı; 2022 yılı yatırımları, onarım ve deprem güçlendirme projeleri; taşımalı eğitim iş ve işlemleri; aşılanma oranları; okul ve kurumların faturaları ile ilgili iş ve işlemler görüşüldü.

Son gündem maddesinde ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Birimi Koordinatörü Enver Tufaner tarafından, 2021-2022 eğitim öğretim yılında uygulanacak projelerin tanıtım sunumu gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin istek, görüş ve önerilerinin ardından, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'ın iyi dilek ve temennileriyle 2021 yılı değerlendirme toplantısı son buldu.

 30-12-202130-12-2021

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.