MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SEYDİKEMER MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİN TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI

Vali İdris Akbıyık ve il protokolünün katılımıyla Seydikemer ilçesinde, 16 derslikli Seydikemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.
SEYDİKEMER MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİN TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI

Vali İdris Akbıyık ve il protokolünün katılımıyla Seydikemer ilçesinde, 16 derslikli Seydikemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Seydikemer ilçemize, Bakanlığımız ve Valiliğimizin katkılarıyla kazandırılacak olan Seydikemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin temel atma törenine; Muğla Valisi İdris Akbıyık, Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, il/ilçe protokol mensupları katıldı. Törende Seydikemer Atatürk Ortaokulu öğrencileri, halk oyunları gösterisi sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından protokol konuşmaları gerçekleştirildi.

 

Programın açılış konuşmasını Muğla İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay yaptı. İl Müdürümüz konuşmasında "Bugün Seydikemer ilçemize, yeni bir meslek lisesi kazandıracak olmanın mutluluğu içindeyiz. Temelini atacağımız bu inşaat, ilçemizdeki ilk müstakil mesleki ve teknik Anadolu lisesi olması bakımından son derece büyük önem arz etmektedir. Tamamlandığında bodrum, zemin ve üstüne iki kat şeklinde 16 derslikli, çok amaçlı toplantı salonu, kütüphanesi, atölyeleri, laboratuvarları, öğretmen odası, spor salonu, idari birimleriyle çağın gereklerini taşıyan bu modern okulumuzu inşallah öğrencilerimizle 2024 yılının sonunda buluşturacağız." dedi.

 

Seydikemer Belediye Başkanı Bayram Önder Akdenizli, Muğla Milletvekilleri Yakup Otgöz ve Kadem Mete'nin konuşmalarının ardından Muğla Valisi İdris Akbıyık hitaplarını gerçekleştirdi.

Geleceğin teminatı çocukların kaliteli ve donanımlı eğitim yuvalarında en güzel şekilde yetişmesinin öncelikli hedef olduğunu vurgulayan Vali İdris Akbıyık, "Bizler de devletimizin, hükümetimizin eğitime sağladığı kaynakları en iyi, en verimli şekilde kullanıyoruz. Muğla'mızda okullarımızın fiziki yeterliliğini her geçen gün daha üst noktalara taşımak için yoğun çalışma içerisindeyiz. Özellikle son dönemlerde gerek devletimizin yaptığı gerekse de hayırseverlerimizin sağladığı katkılar neticesinde önemli miktarda yeni okul yapılmış ve mevcut okullarımız da fiziki olarak yeniden düzenlenmiştir. Muğla'mızda, okullarımızın fiziki yeterliliğini her geçen gün daha da üst noktaya taşımak için gayret ediyoruz." diye konuştu.

 

Muğla'da geçen yıl 7 proje ile 98 derslikli okulun yapımının tamamlandığını ve eğitim öğretime hazır hale getirildiğini söyleyen Vali İdris Akbıyık, "2024 yılı ve önümüzdeki yıllarda da 24 proje ile 372 dersliği eğitim camiamıza kazandırmış olacağız. Bakanlığımız ve Valiliğimiz koordinasyonunda sadece birkaç yıl içinde toplam 470 derslik, 16 atölye, 200 öğrencilik pansiyon ve 200 yatak kapasiteli uygulama oteline kavuşacak olmanın haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz." dedi.

Açılış konuşmalarının ardından inşaat alanına giden protokol üyeleri temel atma butonuna bastı.

Okul inşaatı tamamlandığında 16 derslik, 80 kişilik çok amaçlı salon, kütüphane, görsel sanatlar atölyesi, bilgisayar atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları, spor salonu, idari birimler, öğretmenler odası, zümre odası, kantin, arşiv ve teknik mahalleriyle çağın gereklerine uygun bir şekilde öğrencilerin hizmetine sunulacak.

13-02-202413-02-202413-02-202413-02-202413-02-202413-02-202413-02-202413-02-202413-02-202413-02-202413-02-202413-02-2024

 

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.