MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SEYDİKEMER'E İKİ YENİ OKUL KAZANDIRILIYOR

Muğla'da eğitim yatırımları sürüyor. Seydikemer'de 12 derslikli Ortaköy Ortaokulunun yapım çalışmalarında son aşamaya gelinirken 16 derslikli Seydikemer Anadolu Lisesinin ise inşaat çalışmaları başladı.
SEYDİKEMER'E İKİ YENİ OKUL KAZANDIRILIYOR

Seydikemer'e Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ödenekle, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından 2 yeni okul kazandırılıyor.

İl Yatırım Programı kapsamında, 21 Mart 2022 tarihinde inşaat çalışmaları başlayan ve yapım çalışmalarında son aşamaya gelinen Seydikemer'in Ortaköy Mahallesi'ndeki 12 derslikli Ortaköy Ortaokulunun önümüzdeki günlerde hizmete açılması bekleniyor.                            

Devlet Yatırım Programı kapsamında, ilçeye kazandırılacak olan 16 derslikli Seydikemer Anadolu Lisesinin ise 23 Şubat 2023 tarihinde inşaat süreci başladı. Anadolu lisesinin 2024 yılının ilk çeyreğinde, teslim edilmesi ve hizmete açılması planlanıyor.

Eğitime yapılan yatırımın ülkemizin geleceğine yapılan yatırım olduğuna dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay "Yavrularımızın en iyi şartlarda eğitim görmeleri için tüm imkânlarımızı seferber ediyor; modern, donanımlı ve yeni okulları ilimize kazandırmaya, Muğla'da eğitimin çıtasını her geçen yıl artırmaya tüm gayretimizle çalışıyoruz. Muğla'mıza yeni eğitim yatırımları kazandırılmasında başta Bakanlığımız ve Valiliğimiz olmak üzere emeği geçen, katkı sunan herkese, Muğla eğitim ailesi adına şükranlarımı sunuyorum." ifadelerine yer verdi.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.