MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN ORTAÖĞRETİM KURUMLARI MERKEZİ SINAVI

        İlimiz genelinde 37 okulumuzda "Merkezi Sınav" gerçekleştiriliyor. Sınav salonlarına girişlerinde su ve iki oturum arasında simit, meyvesuyu ikram edilen öğrencilerimizin yüzleri gülüyor.. Güncelleme 02/06/2019 Sınav sorunsuz bir şekilde tamamlandı.   İlimiz genelinde 37 okulumuzda  sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına giriş "Merkezi Sınavı" gerçekleştirildi.  Muğla genelinde 8671  öğrencimizin girdiği Merkezi Sınavın heyacanı sabahın erken saatlerinde başladı. Kendi tercih edecekleri liselere girebilmek için öğrencilerimiz; 9.30'da başlayan sınav öncesine okullarının önüne aileleriyle birlikte geldi. Öğrencilerimizi, İl Milli Eğitim Müdürümüzün talimatıyla, çocuklarımızın motivasyonunu arttırmak amacıyla okulların girişlerine asılan ve üzerlerinde "öğrencilerimize başarılar " yazılı afişler karşıladı.  Sınav salonlarına girişlerinde öğrencilere şişe suları dağıtılırken,  1. Oturumdan sonra verilen arada ise simit, poğaça, meyvesuyu, ayran gibi çeşitli ikramlarda bulunuldu .  Yapılan bu uygulamalardan ve ikramlardan  hem öğrencilerimiz hemde veliler memnuniyetlerini dile getirdiler.  Sınav tüm ilçelerimizde sorunsuz bir şekilde sona erdi.                  
SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN ORTAÖĞRETİM KURUMLARI MERKEZİ SINAVI

01-06-201901-06-201901-06-201901-06-2019

01/06/2019

Merkezi Sınav Basın Bülteni


1 Haziran Cumartesi günü ülkemiz genelinde "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav" gerçekleştirilecektir. 

 

İlimiz genelinde 37 okulda düzenlenecek olan Merkezi Sınava, 1028 öğretmen gözetiminde 8671 öğrenci katılacaktır.

Öğrenciler sabah 09:30 ile 10:45 arasında ilk oturuma, 11.30 ile 12:50 arasında ikinci oturuma alınacaklardır.

Öğrencilere, ilk oturumda Türkçe (20 soru) , Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (10 soru), İnkılap Tarihi (10 soru) ve Yabancı Dil (10 Soru) derslerinden oluşacak  sorular için 75 dakika; ikinci oturumda Matematik (20 soru) ve Fen Bilimleri (20 soru)   derslerinden oluşacak sorular için 80 dakika süre verilecektir.

Sınav esnasında güvenlikle ilgili tüm tedbirler güvenlik güçlerimiz tarafından alınacak olup sınavın huzurlu bir ortamda gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Velilerimiz ve öğrencilerimiz sınavla ilgili aklına takılan soruları için https://mugla.meb.gov.tr/www/merkezi-sinava-1-hafta-kala/icerik/2403 adresini ziyaret ederek sınavla ilgili gerekli tüm bilgilerin yer aldığı videoyu izleyerek giderebileceklerdir.

Sınav yapılacak okullarımızda, bina girişlerinde öğrencilere bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su dağıtımı yapılacak ve birinci oturum sonrasındaki arada ise simit, ayran vb. ikramların yapılacaktır.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sınava girecek bütün öğrencilerimize başarılar dileriz.

 

 

Pervin TÖRE

İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.