MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sınavlara Hazırlanan 8. ve 12. Sınıf Öğrencilerimize Destek

Müdürlüğümüz  #OkulEvimde Portalında  8. sınıf ve 12. sınıf  öğrencilerimiz için tüm LGS branşlarında hazırlanmış ders bazlı testler ile TYT/AYT örnek soruları ve bu soruların öğretmenlerimiz tarafından yapılan çözümlerinin videoları öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. 
Sınavlara Hazırlanan 8. ve 12. Sınıf Öğrencilerimize Destek

 

Örnek sorulara ve çözüm videolarına ulaşmak için: https://muglaarge.meb.gov.tr/projeler/okulevimde/sinavlar.php

 

Covid-19 salgını nedeniyle eğitim öğretime ara verilen bu dönemde, Müdürlüğümüz ölçme değerlendirme çalışmalarına da mevcut şartlara uygun olarak devam etmektedir.Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi bu faaliyetleri planlamakta ve yürütmektedir.

 

Müdürlüğümüzce oluşturulan #okulevimde portalında öğrencilerimizin faydalanabileceği sınav örnekleri yayınlanmaktadır. Portalda 8. sınıf öğrencilerimiz için tüm LGS branşlarında hazırlanmış ders bazlı testler öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Buradaki testlerin içeriği Bakanlığımızca açıklanan LGS içeriğine uygun olarak beceri temelli sorular olarak tasarlanmıştır. Bunun dışında 8. sınıflar için hazırlanmış deneme sınavları da portalda yayınlanacaktır.  8. sınıf testleri her hafta yenileri eklenerek artırılacaktır.

 

Portalda ayrıca TYT-AYT sınavlarına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerimiz  için ders bazlı testeler yayınlanmaya başlanmıştır. Bu bölümdeki testler de düzenli olarak güncellenecek ve yenileri eklenecektir.

 

Müdürlüğümüz Nisan ayı sonundan başlayarak düzenli aralıklarla online LGS denemeleri yapacaktır. Öğrencilerimizin eş zamanlı olarak girmesi planlanan sınavlara ait teknik altyapı, soru yazımı ve veri tabanı oluşturma çalışmaları da Muğla Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından yürütülmektedir.

 

Müdürlüğümüzce 8 ve 12. Sınıf öğrencilerimizin kullanımı için soru çözüm videoları hazırlanmaktadır. Bu çalışma için kullanılan sorular da Muğla Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından sağlanmaktadır.

 

Ölçme değerlendirme faaliyetlerimiz, özellikle sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin mağduriyete uğramaması amacıyla planlı bir biçimde yürütülmeye devam edecektir.

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.