MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SINIR HATTINDAKİ MEHMETÇİKTEN ÖĞRENCİLERİMİZE MEKTUP

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, Mehmetçiklerimizden Muğlalı öğrencilere anlamlı ve duygu dolu mektuplar geldi.
SINIR HATTINDAKİ MEHMETÇİKTEN ÖĞRENCİLERİMİZE MEKTUP

 "18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıl Dönümü" vesilesiyle Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde,  il genelindeki ilkokul-ortaokul ve lise öğrencilerinin, Mardin İl ve İlçe Jandarma Komutanlıklarına göndermiş oldukları mektuplara, Mardin'de vatani görevini yapmakta olan Mehmetçikler, duygu dolu ve gururlandıran mektuplarla karşılık verdiler. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, Mardin'in Midyat ilçesi Yemişli Jandarma Komutanlığından ve Mardin Jandarma Komando Özel Harekât Tabur Komutanlığından gelen mektuplar; öğrencilere, velilere, öğretmenlere ve Muğla Milli Eğitim camiasına mutluluk ve gurur yaşattı.

Mehmetçiklerin içten duygularla kaleme aldıkları mektuplarda, göze çarpan şu ortak ifadeler vardı: "Vatanını korumak, sadece sınır boyları ve karakollarda en ulvi mesleklerden biri olan askerlik görevini ifa etmekle olmaz. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır." düsturuyla sizler de derslerinize çok iyi çalışmalı; aleninize, vatanımıza, milletinize birer hayırlı evlat olmalısınız. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bize vermiş olduğunuz destek ve güçten dolayı çok teşekkür ederiz."

Kimi mektuplarda ise Mehmetçiğin gönderdiği Türk bayrağı apoleti,  öğrenci adına yazılmış askeri künye, kalem gibi hediyeler vardı.

Mardin'in Midyat ilçesi Yemişli Jandarma Komutanlığından, Menteşe Emirbeyazıt İlkokul öğrencisi Kadir Kaan Kırca'ya gönderilen mektup:

 

SEVGİLİ KARDEŞİM KADİR KAAN KIRCA

Öncelikle göndermiş olduğun mektubu teslim aldık. Burada görev yapan tüm silah arkadaşlarımızla birlikte senin ve arkadaşlarının mektuplarını okuduk. Bu anlamlı ve duygu dolu mektup için çok teşekkür ederiz. Bizleri bu uçsuz ve bucaksız VATAN TOPRAKLARINDA hatırlayarak unutmadığınız için, siz değerli kardeşlerimize minnettarız. Bizler burada vatanımızı ve milletimizi koruma görevini ifa ederken geleceğimiz olan sizler ise bizden sonraki kuşaklarda göreve devam edeceğinize gönülden inanıyoruz.

Sizler okullarda bilim ve ilim sahibi oldukça ülkemiz her zaman ileri seviyelere gelecektir. Sizler bu vatanın geleceği ve ileriye ışık tutacak vatan evlatlarısınız.

O tertemiz ellerinizle ışık saçan kalplerinizden gelen mektupları hiçbir zaman unutmayacağız. Bizlere göndermiş olduğunuz bu mektuplar güç verdi. Burada verdiğimiz mücadelenin ne kadar kutsal ve anlamlı olduğunu da anladık. Aydınlık nesilleri yetiştiren siz değerli öğretmenlerimizi de gıpta ile izliyoruz. Görüyoruz ki geleceğimizin teminatı olan Aziz Türk milletinin evlatlarını yetiştirmede görevinizi en iyi şekilde yapmaktasınız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Ülkemizi Gerçek Hedefe Gerçek Mutluluğa Kavuşturmak İçin İki Orduya İhtiyaç Vardır. Biri Vatanımızı Kurtaran Asker Ordusu, Diğeri Ülkemizin Geleceği İrfan Ordusudur."

 Son olarak hepinize çok teşekkür eder, gözlerinizden öperiz. Sana gönderdiğimiz bu Türk bayrağını layıkıyla muhafaza edeceğine inanıyoruz.

 

Yemişli Jandarma Karakol Komutanlığı

MİDYAT / MARDİN

28-04-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.