MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"SINIRSIZ EĞİTİM PROJESİ"

İlimiz genelinde çeşitli nedenlerle EBA ders araçlarına erişim problemi yaşayan öğrencilerin erişim şartlarının iyileştirilmesi amacıyla Müdürlüğümüzce  "SINIRSIZ EĞİTİM Projesi" başlatıldı. 


Covid-19 nedeniyle eğitimin hibrid model (karma eğitim modeli) yoluyla yapıldığı bu süreçte çeşitli koşullar nedeniyle uzaktan eğitime erişemeyen, erişme imkânı olsa bile uzaktan eğitim araçlarını etkin kullanamayan öğrencilerin de olduğu göz önünde bulundurularak risk altındaki gruplara yönelik yürütülecek çalışmaların hızla planlanması ve paylaşılması önem arz etmektedir.

Bu noktadan hareketle Bakanlığımızca erişim sıkıntısı yaşanan bölgelerde EBA Destek Noktaları oluşturulmaya başlanmış ve tüm ülke genelinde http://ebadesteknoktasi.meb.gov.tr/ adresinden erişilebilir olan bir portal hizmete sunulmuştur. İlimizde 90 noktada EBA Destek Noktası kurulması sağlanmıştır.(18 Eylül 2020)

Projemizin genel amacı, il genelinde EBA araçlarına erişim önündeki engellerin kaldırılması yoluyla eğitimde fırsat eşitliği ilkesi gereğince her bir öğrencimizin eğitim öğretim sürecine katkıda bulunmaktır.

Proje Özel Hedefleri

- İl genelinde evinde televizyonu olmayan öğrencilerin tespit edilerek ihtiyaçlarının giderilmesi ve EBA TV yayınlarına erişimlerinin artırılması

- İl genelindeinternet altyapısı olmayan mahalle ve beldelerin belirlenerek uygun alanlarda altyapı çalışmalarının yapılarak EBA Internet yayınlarına erişim imkanlarının geliştirilmesi

- İl genelinde merkezi sınavlara girecek olan ortaokul 8. sınıf ve lise 12. sınıf öğrencileri içerisinde EBA araçlarına erişim problemi yaşayan öğrencilerin belirlenerek ihtiyaçlarının karşılanması yoluyla merkezi sınava hazırlanmalarının desteklenmesi

Başta Bakanlığımız olmak üzere tüm ilgili kurum ve kuruluşlar eğitimde işbirliği içerisinde ülke genelinde birçok çalışma başlatmış durumdadır.

  • Muğla Valiliği koordinesinde;
  • İlçe Kaymakamlıkları
  • Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü
  • Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü
  • İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri
  • Muğla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
  • Muğlaya Hizmet Vakfı
  • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (13 İlçe)
  • Türk Telekom A.Ş.

 işbirliğinde ilimizde çeşitli nedenlerle EBA ders araçlarına erişim problemi yaşayan öğrencilerin erişim şartlarının iyileştirilmesi amacıyla işbirliği kurularak  SINIRSIZ EĞİTİM Projesi yürürlüğe konulmuştur. Projenin 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında uygulanması kararlaştırılmıştır.

Proje Bilgilendirme Kitapçığına ulaşmak için tıklayınız.

Proje Sunum dosyasına ulaşmak için tıklayınız.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.