MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SINIRSIZ EĞİTİM PROJESİNE MUĞLA TİCARET BORSASINDAN DESTEK

Muğla Valisi Orhan Tavlı himayelerinde, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen "Sınırsız Eğitim Projesine" Muğla Ticaret Borsası 68 tabletle destek verdi.
SINIRSIZ EĞİTİM PROJESİNE MUĞLA TİCARET BORSASINDAN DESTEK

Uzaktan eğitim sürecinde EBA'ya erişim problemi yaşayan öğrencilerin erişim şartlarının iyileştirilmesi ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla Muğla Valiliği himayelerinde, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen "Sınırsız Eğitim Projesine" Muğla Ticaret Borsası tarafından tablet desteği sağlandı.  

Muğla Ticaret Borsası ev sahipliğinde 3 Şubat 2021 Çarşamba günü gerçekleştirilen tablet teslim törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Muğla Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Öztürk ve MTB  Meclis Başkanları Uğur Özen ve Turgay Vesekçi katıldı. 

Törende konuşan Yönetim Kurulu Başkanı şu sözleri kaydetti: "Çağımızın bilgi ve teknoloji çağı olması vesilesiyle, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırılmak üzere, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin önderliğinde bağışlanan 55 adet tabletin yanında Muğla Ticaret Borsamız adına 13 adet tabletle birlikte toplam 68 tableti, İl Milli Eğitim Müdürümüze takdim ediyoruz. Bu vesileyle gençlerimize, hayırlı olması temennisiyle başarılar diliyorum."

Meclis Başkanı Uğur Özen ise "Pandemi döneminde ihtiyaç sahibi öğrencilere dokunabilmek amacıyla TOBB olarak böyle bir yardımı planladık. Bunlar Oda ve Borsalarda katkısı olan çiftçinin, esnafın birikimleriyle oluşan hediyelerdir. Bu hediyeleri bütün esnafımız, çiftçimiz ve üreticimiz adına kabul etmenizi ve ihtiyacı olan çocuklarımıza ulaştırmanızı diliyoruz. Şimdiden teşekkür ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

Meclis Başkanı Turgay Vesekçi de tabletlerin doğru yerlere ulaştırılacağını ve takdiminden duyduğu memnuniyeti belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ise şu ifadelere yer verdi: "Muğla Ticaret Borsası Başkanıma ve kıymetli ekibine, değerli katkılarından dolayı şahsım, kurumum ve öğrencilerim adına çok teşekkür ediyorum. Gerçekten de bu salgın döneminde, 100 yıl sonra dahi anlatılacak olan tarifi mümkün olmayan, hiç kimsenin önceden tecrübe etmediği bir süreci geçirdik. Okulların kapanmasıyla birlikte biz Bakanlığımızın da talimatlarıyla -Muğla'da 792 okulumuz var- 152 bin öğrencimizle her evi bir okul yaparak bu süreci yönetmeye gayret ettik. Tabi bu süreçte Valiliğimiz de Muğla'da Sınırsız Eğitim Projesini başlattı. Bu proje kapsamında, Muğla Ticaret Odamız, Muğla Ticaret Borsamız çok büyük duyarlılık göstererek "Biz Muğla'nın her türlü sorununda, her türlü krizinde varız." dediler. Değerli Meclis Başkanım Uğur Bey, çok güzel bir şey söyledi. Bunlar çiftçimizin, esnafımızın değerli katkılarıyla alınan tabletlerdir, dedi. Siz de takdir edersiniz ki bu tabletler, bizim için çok kıymetli ve çok özel. Salgın döneminde, çiftçi ve esnafımız birtakım sıkıntılı günler yaşarken yine de ülkenin çocuklarıyla dertlenerek "Mutlu Çocuk Güçlü Türkiye" dediler. Biz bu emaneti, bugün kendilerinden teslim alıyoruz. Turgay Bey'in de dediği gibi en doğru adreslere, en doğru kişilere ulaşmasına biz aracı oluyoruz. Sağ olun, var olun."

Tören, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin, "Sınırsız Eğitim Projesine" sunmuş oldukları katkılardan dolayı Muğla Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Öztürk'e plaket takdimiyle son buldu.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.