MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SINIRSIZ EĞİTİM PROJESİNE YATAĞAN BELEDİYESİNDEN DESTEK

  Uzaktan eğitim döneminde EBA platformuna erişimi olmayan öğrenciler için başlatılan Sınırsız Eğitim Projesi, ihtiyaç sahibi öğrencilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Muğla Valisi Orhan Tavlı himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen Sınırsız Eğitim Projesi'ne, Yatağan Belediyesi 80 adet tablet bilgisayarla katkı sundu.    
SINIRSIZ EĞİTİM PROJESİNE YATAĞAN BELEDİYESİNDEN DESTEK

Yatağan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde   düzenlenen  tablet dağıtım törenine; Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, Şube Müdürleri Hatice Karaca, Suat Ağı, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Yatağan Belediyesi tarafından Belediye Başkanı Mustafa Toksöz'ün desteğiyle temin edilen 80 adet tablet/bilgisayar uzaktan eğitime erişimi olmayan öğrencilere takdim edildi.

Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi konferans salonunda yapılan törende konuşma gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre "Bugün Yatağan Belediye Başkanı Sayın Mustafa Toksöz'ün de destekleri ile 80 adet tablet bilgisayarı öğrencilerimizle buluşturacağız. Ben önce Sayın Bakanımız başta olmak üzere, Sayın Valimiz adına, Yatağan halkı ve öğrencilerimiz adına, şahsım ve kurumum adına, Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın eğimiyle dertlendikleri ve çocuklarımıza bu imkânı sağladıkları için ve şükranlarımı iletiyorum."

Sınırsız Eğitim Projesi ile Muğla'da binlerce çocuğa dokunduklarını ve Muğla'nın eğitimine ivme kazandırdıklarını belirten Töre, "3 ayakta yürüyen bu projeyle, tamamen eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, çocuklarımıza birebir dokunmak adına takip sistemi geliştirdik. Projenin birinci ayağında Eba TV olduğu için ilk olarak televizyon ihtiyacı olan 150 öğrencimize ulaştık.

Daha sonra Türk Telekom'la işbirliğine giderek birebir çalışmayla, internet altyapısı olmayan mahallelere ve evlere internet erişimi sağladık. Son ayağında ise tablet bilgisayarı olmayan öğrencilerimize ulaşmayı hedefledik. Bakanlığımızın sağladığı 2000 tablet desteğine ek olarak Sınırsız Eğitim Projesiyle de 5000'e yakın öğrencimize tabletlerini kavuşturduk."

Hedeflerinin mutlu çocuklar, güçlü Türkiye olduğunu aktaran Töre, "Sizler ne kadar mutlu olursanız, bizler Türkiye olarak daha da güçlü oluruz. Siz bizim çocuklarımızsınız, her konuda biz Milli Eğitim camiası olarak sizlerin yanınızdayız, hizmetinizdeyiz. Bizim her zaman kapımız, gönlümüz, yüreğimiz sizlere açıktır." dedi.

Tören sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz'e eğitime sunmuş oldukları katkılardan dolayı plaket takdim etti.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.