MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SN. Rana SELÇUK Teknofest Şampiyonu Okulumuzda

Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK'un Eşi Rana SELÇUK, Bakan Yardımcımız Mahmut ÖZER'in eşi Nebahat ÖZER ve İstanbul Devlet Türk Müziği Sanatçısı Dr Aylin Şengün TAŞÇI, İl Müdürümüz Pervin TÖRE ile birlikte Teknofest Şampiyonu Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ettiler.   
SN. Rana SELÇUK Teknofest Şampiyonu Okulumuzda

İl Müdürümüz Pervin TÖRE eşliğinde  Teknofest Şampiyonu Gökova Adile Mermerci MTAL okulunu  ziyaret eden konuklarımızı Öğrencilerimiz çiçeklerle karşıladılar. 

Karşılamada  İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet YAŞAR, Seyit KAVAK ,Ula İlçe Milli Eğitim Müdürü Değer TOPUZ, Şube Müdürü Cüneyt YİĞİT, Okul Müdürü Muhammet Göktaş, Ula İlçemizin okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler bulundular. Gökova Adile Mermerci MTAL okul müdürü Muhammet Göktaş konuklarımıza okulu ve teknofest yarışmasına katılan Gökova Roket Takımını tanıttı. Okulumuz öğretmeni ve Gökova roket takımının kurucusu Can GÖKOVALI, 2008 yılında okulda kurmuş oldukları "Uzay ve Havacılık Kulübüneden" başlayarak Teknofest şampiyonluğuna uzanan başarı öykünü anlattı. öğrencileriyle ilk ürettikleri roketten son şampiyonada 3000 metreye çıkan rokete nasıl geldiklerini sergiledikleri modeller ile konuklara anlatan GÖKOVA'lı hedeflerinin atmosferin üzerine çıkabilecek roketi yapmak olduğunu belirtti.

Burada bir konuşma yapan Rana SELÇUK, Öğrencilerimizin ve öğretmenimizin bu başarısından çok etkilendiğini söyledi.  Selçuk, geleceğimizin mimarı olan gençlerimizin havacılık alanında göstermiş oldukları bu gayret ve ilerlemenin çok önemli olduğunu vurguladı. Üniversiteli rakiplerini geride bırakarak şampiyon olan öğrencileri tek tek tebrik eden SELÇUK öğrencilere "Sizi her zaman destekliyorum inşallah her biriniz ülkemiz için en iyi yerlerde olacaksınız" dedi. 

Konuklarımız çekilen hatıra fotografının ardından öğrenci ve öğretmenlerle vedalaşarak okuldan ayrıldılar.

 

29-09-201929-09-201929-09-201929-09-201929-09-201929-09-201929-09-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.