MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TABLET DAĞITIM TÖRENİ

Milli Eğitim Bakanlığının ilimizde ihtiyaç sahibi öğrencilerimize göndermiş olduğu 2000 tablet bilgisayarın dağıtım töreni, Muğla Valisi  Orhan Tavlı'nın katılımlarıyla çevrimiçi gerçekleştirildi.
TABLET DAĞITIM TÖRENİ

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayarın 3. faz dağıtımında Muğla'ya gönderilen 2000 adet tablet cihazın dağıtım töreni;  Muğla Valisi Orhan Tavlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin katılımlarıyla, 13 ilçemizde çevrimiçi bağlantı ile gerçekleştirildi.

30 Aralık Çarşamba günü saat 14.30'da yapılan çevrimiçi tören, "Sınırsız Eğitim Projesi" tanıtım videosu ile başladı. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin ve Vali Orhan Tavlı'nın konuşmaları yer aldı.

İl Müdürü Pervin Töre konuşmasında şu sözleri kaydetti. "Uzaktan eğitim sürecinde çok değerli kişi ve kurumlardan destek alan Bakanlığımız,  temin ettiği 500 bin tablet bilgisayarı dağıtımını, 81 vilayetimizde kademeli olarak gerçekleştiriyor. Bu bağlamda ilimize gönderilen tablet bilgisayarlarla;  13 ilçemizde, 173 okulda, toplam 2 bin öğrencimiz eğitimde fırsat eşitliğinden faydalanma imkânı bulacak. Sayın Valim, aynı zamanda sizlerin himayelerinde başlattığımız Sınırsız Eğitim Projesi ile de birçok öğrencimize dokunduk ve Muğla'nın eğitimine ivme kazandırdık. Sizlerin öncülüğünde, değişik derneklerin, sivil toplum kuruluşlarının, yerel yönetimlerin, hayırseverlerin katkılarıyla öğrencilerimize televizyon, tablet, bilgisayar, modem vs. ulaştırmış bulunmaktayız. Bugün de Bakanlığımız nezdinde gönderilen tabletlerin dağıtımına gerçekleştireceğiz. Eğitim bir millet, bir ülke ödevidir." anlayışıyla, çocuklarımızın eğitim imkânlarından eşit bir şekilde faydalanması adına yürütülen bu çalışmalar, "Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye" hedefine ulaşmamızı sağlayacaktır. Bu değişim ve dönüşüm sürecinde değerli katkılarınızdan dolayı tüm Milli Eğitim camiası adına sizlere şükranlarımı arz ediyorum." dedi.

Eğitimde fırsat eşitliğinin, bu projelerle hayata geçirildiğini vurgulayan Vali Tavlı "Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız himayelerinde, Milli Eğitim Bakanlığımız ve Muğla Valiliğimizce hayata geçirilen bu projede Milli Eğitim camiamıza, yerel yönetimlere, ilgili STK' lara, Ticaret ve Sanayi Odalarına değerli katkılarından dolayı teşekkürlerimi ve şükranlarımı ifade etmek istiyorum." dedi.

Vali Tavlı,   "Dünyada yaşanan, ülkemizde yaşanan, ilimizde yaşanan bu pandemi sürecinde başta sağlık çalışanlarımızın bu zorlu mücadelede yürüttükleri çalışmalara, verdikleri desteklerden dolayı Milli Eğitim camiamıza, Milli Eğitim Bakanlığına, siz değerli Milli Eğitim idarecilerine, okul idarecilerine, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize şükranlarımı ifade etmek istiyorum. İnşallah 2021 yılında, sağlıklı bir şekilde, okulların cıvıl cıvıl olduğu bir ortamda yüz yüze eğitime başlayacağız. 2021 yılının ülkemize, milletimize, Milli Eğitim camiasına, öğrencilerimize velilerimize hayırlar getirmesini diliyor, herkese sağlıklı günler temenni ediyorum." dedi.

Muğla Valisi Sayın Orhan TAVLI,  tablet cihazları öğrencileri temsilen, Menteşe ilçesindeki 4 okul müdürüne takdim etti. 13 İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin, okul müdürlerine tablet bilgisayarları takdimiyle tören son buldu. 

Sınırsız Eğitim Projesi kapsamında bugüne kadar, İl genelinde 2030 öğrencinin tablet ihtiyacı, evinde televizyonunu olmayan ve EBA TV yayınlarına erişemediği tespit edilen 95 öğrencimizin TV ihtiyacıkarşılanmıştır. Ayrıca 136 aileye SED sosyal ekonomik destek bağlanmış, şehit ve gazi çocuklarımız başta olmak üzere 100 öğrencimize yapay zeka tabanlı eğitici yazılımı lisansı ile birlikte verilmiştir.

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.