MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Teknofest 2019 Uzay ve Havacılık Festivalinde 2.lik Ödülü

Bu sene 2. si düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde İlimiz genelinde 4 okulumuzun öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan takımları elemeleri geçerek finallerde yarışma şansı elde ettiler. Finallerde "Yüksek irtifa roket (3000 m)" kategorisinde yarışan Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan Gökova Roket Takımı 571 takımın yarıştığı roket kategorisinde Türkiye 2. si oldular.
Teknofest 2019 Uzay ve Havacılık Festivalinde 2.lik Ödülü

Gökova Roket Takımı TEKNOFEST Türkiye 2.si Oldu

 

Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan Gökova Roket Takımı bu sene çoğunluğu üniversiteler olmak üzere 571 takımın yarıştığı roket kategorisinde Türkiye 2. si oldu.

 

Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Can GÖKOVALI öncülüğünde Uzay ve Havacılık Kulübü öğrencileri geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve 550 binden fazla ziyaretçisiyle dünyanın en büyük ikinci havacılık etkinliği olan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde "alçak irtifa roket atışlarıyla" birinci olmuşlardı.

 

Üniversite Takımları İle Yarıştılar

Bu sene 1 buçuk milyondan fazla ziyaretçinin katılımı ile dünya rekoru kıran festivale, Gökova Roket Takımı, Öğretmen Can GÖKOVALI ve Öğrenciler Mert Can ABBAK, Barış ÇİMENTEPE,Yiğit Can ABBAK, Mert YILDIZ, Hünkar DELAL,Ertunç Erenler KARA, Selim ARSLANKAYA, Durdane Ece KAYA ve Selinay KIZILOĞLU dan oluşan ekip ilekatıldılar. 3000 metre yüksek irtifa roket atışları için tasarladıkları roketleri ile Gökova Roket Takımı çoğunluğu Üniversite Öğrenci Takımlarından oluşan rakipleri  ile yarıştı.

 

571 takım arasından finale kaldılar

Alçak irtifa için 341, yüksek irtifa için 230 olmak üzere katılım sağlayan toplam 571 takım arasından ön değerlendirme süreçlerini başarıyla geçen 79 takımdan biri olan Gökova Roket Takımı , 4 ? 10 Eylül tarihleri arasında Tuzgölü'nde düzenlenen finallerde roketlerini ateşledi. Buradaki başarılı atışlarıyla göz dolduran Gökova Roket Takımı, Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde açıklanan sonuçlarla yüksek irtifa roket kategorisinde Pamukkale Üniversitesiöğrencileri ve öğretim görevlilerinden oluşan Hazar takımının ardından Türkiye 2.si oldu.

 

Ödül Töreni Düzenlendi

Festivalin son gününde bir çok farklı alanda düzenlenen yarışmalarda  dereceye giren takımlar için ödül töreni düzenlendi. Törende sahneye çıkan öğrencilerimize ödülleri Cumhurbaşkanı Vekili Fuat OKTAY tarafından verilirken, Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve TEKNOFEST İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır öğrencilerimizi tebrik ettiler.

 

Sayın Valimizin himayelerinde, Yeni nesillerin ilgi alanları doğrultusunda kendini geliştirerek yerli ve millî üretime katkı sağlayan bireyler olarak yetişmesini için Muğla'da tüm okullarımızda  çalışmalarımız devam ediyor. Bu sene  Eğitimde bir çok başarıya Muğla olarak imza atacağız.

 

Birçok farklı alanda, her yaş grubundan yetenekli ve teknolojiye meraklı gençlerin teknolojiye ilgisini artırarak Türkiye'de millî teknoloji üretimini teşvik etmeyi amaçlayan İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde 2. lik ödülü ile bizleri gururlandıran ve finallere kalarak Muğla'yı temsil eden okullarımızı, öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik ediyor hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

 

TEKNOFEST TÜRKİYE 2. Sİ GÖKOVA ADİLE MERMERCİ MTAL

GÖKOVA ROKET TAKIMI

KATEGORİ : YÜKSEK İRTİFA ROKET (3000m)

DANIŞMAN ÖĞRETMEN CAN GÖKOVALI

ÖĞRENCİLER

MERT CAN ABBAK

BARIŞ ÇİMENTEPE

YİĞİT CAN ABBAK

MERT YILDIZ

HÜNKAR DELAL

ERTUNÇ ERENLER KARA

SELİM ARSLANKAYA

DURDANE ECE KAYA

SELİNAY KIZILOĞLU

 

TEKNOFEST FİNAL

MARMARİS HALICI AHMET URKAY ANADOLU LİSESİ MARTILAR TAKIMI

KATEGORİ : İNSANLIK YARARINA TEKNOLOJİLER

DANIŞMAN ÖĞRETMEN KADRİYE ÖZEŞ

ÖĞRENCİLER

ECE SU ÖZMEN

BENGİSU KISAOĞLU

SELENAY ARICA

ALEYNA İNCE

MELİS TAN

UMUT GÖRKEM KOCABAŞ

BEDİA KÜÇÜK

YARKIN YALIN ÇELİK

GÜLSEREN ERYILMAZ

 

TEKNOFEST FİNAL

DALAMAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

KİTAP KURTLARI

KATEGORİ : İNSANLIK YARARINA TEKNOLOJİLER

ANDROİD KÜTÜPHANE

DANIŞMAN ÖĞRETMEN DEVRİM DEMİREL

ÖĞRENCİLER

ATAKAN VARDAR

ALİHAN DURSUN

 

TEKNOFEST FİNAL

MENTEŞE BİLSEM

YEŞİL MAVİ TAKIMI

KATEGORİ : İNSANLIK YARARINA TEKNOLOJİLER

ÖĞRETMEN RANDEVU SİSTEMİ

DANIŞMAN ÖĞRETMEN BEKİR CEVİZCİ

ÖĞRENCİLER

BARIŞ MUTLU

 

24-09-2019

24-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.