MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST 2021 ROKET YARIŞMASINDA TÜRKİYE 3.'SÜ OLAN GÖKOVA ROKET TAKIMINDAN VALİ ORHAN TAVLI'YA ZİYARET

Vali Orhan Tavlı, TEKNOFEST Roket Yarışması orta irtifa kategorisinde Türkiye 3.'sü olan Gökova Roket Takımını, makamında ağırlayarak ödüllerini verdi.
TEKNOFEST 2021 ROKET YARIŞMASINDA TÜRKİYE 3.'SÜ OLAN GÖKOVA ROKET TAKIMINDAN VALİ ORHAN TAVLI'YA ZİYARET

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzak ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST 2021'de ilimizi başarıyla temsil eden Gökova Roket Takımı öğrencileri, Muğla Valisi Orhan Tavlı'yı ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay öncülüğünde gerçekleşen ziyarette, Ula İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Aykırı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Kuşcu, Ula Gökova Adile Mermerci MTAL Müdürü  Taner Kaya yer aldı.

Ziyarette, Gökova Roket Takımı geliştirdikleri proje hakkında Vali Orhan Tavlı'ya bilgi verdi. Gökova Roket Takımı, tasarlayıp ürettikleri roketin, hedef orta irtifaya erişmesi, roket içerisinde taşınan asgari 4 kilogramlık faydalı yükün roketten çeşitli yöntemlerle ayrılması hem roket bileşenleri hem de faydalı yükün paraşütle yere sağlam indirilerek kurtarılması aşamalarını başarıyla tamamladığından bahsetti.

Vali Orhan Tavlı TEKNOFEST 2021'de "Roket Yarışması Orta İrtifa" kategorisinde Türkiye üçüncüsü olan Ula Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Turgutalp Ünsal, Ömer Eroğlu, Atalay Can Yaraşlı, Ali Öner ile öğretmenleri Şükrü Can Gökovalı ve Mehmet Demir'e hediyelerini takdim etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Orhan Tavlı, "İlimizi gururlandıracak başarılı projelere imza atan ve bu projelerde emeği geçen öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi kutluyorum. Öğrencilerimizin bu başarılarında emekleri bulunan anne ve babalarını, öğretmenlerini, okul yöneticilerimizi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz yetkililerini tebrik ediyorum. Başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum. "dedi.

05-10-202105-10-2021

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.