MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST 2021'DE JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ ALAN ÖĞRENCİLERDEN VALİ ORHAN TAVLI'YA ZİYARET

Vali Orhan Tavlı, TEKNOFEST finallerinde Jüri Özel Ödülü alan MUTEG-EA Takımını, makamında ağırlayarak ödüllerini verdi.
TEKNOFEST 2021'DE JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ ALAN ÖĞRENCİLERDEN VALİ ORHAN TAVLI'YA ZİYARET

Vali Orhan Tavlı, TEKNOFEST'te ilimizi başarıyla temsil eden Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi MUTEG-EA Takımını makamında ağırladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay öncülüğünde gerçekleşen ziyarette, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Kuşcu,  Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş MTAL Müdürü Hamit İzdaş da yer aldı.

"Milli Teknoloji Hamlesi" sloganıyla, 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021'de, ilimizi başarıyla temsil eden MUTEG EA (Muğla'nın Teknik Gücü Elektrikli Araçlar) ile bir araya gelen Vali Orhan Tavlı, başarılarından dolayı kendilerini tebrik ederek bir süre sohbet etti.

Ziyarette projeleri hakkında Vali Orhan Tavlı'ya bilgiler veren öğrenciler; Gale 48 (Sincap) adlı çevre dostu aracı, iki buçuk ayda atölyelerinde kendi imkanları ile geliştirdiklerini ve 1 saatlik şarj ile aracın yaklaşık 90 km yol kat ettiğinden bahsettiler. Proje Koordinatörü Ali Uzun, aracın hem sağlamlığı hem de fren sistemi yönüyle jüri özel ödülüne layık görüldüğünü, ürettikleri bu araçla Muğla'daki meslek liseleri için belki de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirtti.

Vali Orhan Tavlı, Teknofest 2021'de "Elektrikli Araçlar" kategorisinde doğa dostu Gale 48 adlı araçla katılarak Jüri Özel Ödülü alan Menteşe Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Yakup Tuna, Mete Mustafa Çakır, Uğurcan Köseoğlu, Hüseyin Gökçe, İsmail Hakkı Erten ile öğretmenleri Ali Uzun, Mesut Yeşilmenderes ve Teknisyen Hakan Karahisar'a  hediyelerini takdim etti.

Öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan Vali Orhan Tavlı, "Öğrencilerimiz, ilimizi gururlandıracak başarılı projeler geliştirdiler. Hepsini yürekten kutluyorum. Türkiye'nin geleceğine mühür vuracak gençler sizsiniz. Dünya ile yarış halindeyiz, ya yöneteceğiz ya yönetileceğiz. Yönetebilmek için çalışmak, üretmek, çaba harcamak, mesai mefhumu gözetmemek gerekiyor. Ekip ruhuyla tüm bunları gerçekleştirdiğinizde burada olduğu gibi başarı kaçınılmaz oluyor. Öğrencilerimizin bu başarılarında emekleri bulunan anne ve babalarını, öğretmenlerini, okul yöneticilerimizi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz yetkililerini tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum." dedi.

Çalışmada emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, "Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin hayallerini, fikirlerini desteklemek ve beslemek, her anlamda onların önlerini açmak biz eğitimcilerin asli görevidir. Gençlerimizin böyle platformlarda göstermiş oldukları başarılar,  bizleri son derece gururlandırmakla beraber bir kıvılcım misali diğer öğrencilerimize de sirayet etmekte, motive edici olmaktadır. Bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimizi yürekten kutluyor; onlara destek veren proje koordinatörü öğretmenlerimize, okul müdürlerimize ve tabii ki velilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

05-10-202105-10-202105-10-202105-10-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.