MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST21'DE İZ BIRAKAN MESLEK LİSELERİMİZE BAKANLIĞIMIZCA GÖNDERİLEN TEŞEKKÜR BELGELERİ İL MÜDÜRÜMÜZ TARAFINDAN TAKDİM EDİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 21'de ilimizi gururla temsil eden Ula Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına Bakanlığımız tarafından gönderilen teşekkür belgelerini, okul yönetici ve öğretmenlerine takdim etti.
TEKNOFEST21'DE İZ BIRAKAN MESLEK LİSELERİMİZE BAKANLIĞIMIZCA GÖNDERİLEN TEŞEKKÜR BELGELERİ İL MÜDÜRÜMÜZ TARAFINDAN TAKDİM EDİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen ödül töreninde, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut, Şube Müdürü Özcan Kuşçu, Ula Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Taner Kaya, proje sorumlusu öğretmenler Can Gökovalı, Mehmet Demir; Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hamit İzdaş ve proje sorumlusu öğretmenler Ali Uzun, Mesut Yeşilmenderes ve Süreyya Meşeli katıldı.

Gösterdikleri başarıyla Muğla'nın gururu olan Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Gökova Roket Takımı" Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 21 Roket Yarışması'nda orta irtifa kategorisinde Türkiye 3.'sü  olmuş; Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  "MUTEG EA Takımı" ise TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, TÜBİTAK tarafından ilk kez gerçekleştirilen Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda, 10 bin liralık Teknofest kurulu Özel Ödülünü ve kupayı almaya hak kazanmıştı.

Belge takdimi öncesinde, meslek liselerinin genel durumları,  TEKNOFEST ile ilgili yapılan çalışmalar görüşüldü. TEKNOFEST İl Koordinatörü Can Gökovalı, 13 ilçede düzenlenmekte olan TEKNOFEST 2022 seminerleri hakkında bilgi vererek il genelinde TEKNOFEST Festivaline katılımları artırmayı hedeflediklerini söyledi. İl Müdürümüz Emre Çay, TEKNOFEST'le ilgili okullarımızda yürütülen çalışmaları ve elde edilen başarıları çok kıymetli bulduğunu, ilimizde bu çalışmaların artarak devam etmesi gerektiğini söyledi.

Her iki meslek lisemiz adına gönderilen Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazar Şener imzalı teşekkür belgelerini takdim eden İl Müdürümüz Emre Çay, "TEKNOFEST'e emek veren okul müdürlerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

11-02-202211-02-202211-02-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.