MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST’de Türkiye Şampiyonu Roket Takımı Muğla´dan

İlimiz Ula İlçesindeki “Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gökova Roket Takımı” İstanbul’da düzenlenen İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde (TEKNOFEST) alçak irtifa dalında Türkiye Şampiyonu oldu.
TEKNOFEST’de Türkiye Şampiyonu Roket Takımı Muğla´dan

“Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gökova Roket Takımı”  157 takımın katıldığı TEKNOFEST  roket yarışmasında alçak irtifa kategorisinde en iyi dereceyi yaparak Türkiye birincisi oldu.

Okulun rehber öğretmeni Can Gökovalı tarafından 2008 yılında kurulan Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matematik ve Havacılık, Uzay Kulübü kurdukları roket takımı ile İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) yarışmasına katıldı.Yarışmada gösterdikleri üstün performansları ile alçak irtifa alanında Türkiye şampiyonu olma başarısını elde eden roket takımımız ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın elinden aldı.

15 kişilik ekipleri ile TEKNOFEST’de Türkiye şampiyonu olma sevincini bizlere yaşatan “Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gökova Roket Takımı’nı tebrik ediyoruz.

 

24-09-201824-09-201824-09-201824-09-2018

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.