MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRT EBA TV'de BİZDEN Veli Kuşağı Başlıyor

Uzaktan eğitim sürecinde çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velilerimizi pratik bilgilerle desteklemek amacıyla TRT EBA kanallarından yayımlanmak üzere "BİZDEN" isimli veli kuşağı hazırlandı.Programın ilk konuğu olan Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, bugün saat 20.00'de evde kalma süreciyle baş etmede farklılık gösteren çocukluk gelişimiyle ilgili bilgiler aktaracak.
TRT EBA TV'de BİZDEN Veli Kuşağı Başlıyor

18 milyonun üzerinde öğrencinin evlerinde olması nedeniyle, uzaktan eğitim çalışmaları tüm hızıyla sürdürülüyor.  

Uzaktan eğitim süreçlerini iyileştirmek için ders içeriklerini sürekli zenginleştirirken bu süreçte aileler de ihmal edilmedi.  

Okullarından ve öğretmenlerinden uzakta eğitim çalışmalarını evde sürdüren çocukların ailelerine yönelik yeni bir çalışma başlatıldı.  

Çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velileri pratik bilgilerle aktif şekilde desteklemek amacıyla "BİZDEN" adlı aylık bültende yer alan bilgilere benzer şekilde TRT EBA TV İlkokul ve Ortaokul kanallarında yayımlanmak üzere veli kuşağı hazırlandı. Veli kuşağı, her gün TRT EBA TV'de saat 20.00'de ekranlarda olacak.  

Ziya Öğretmen, velilere rehberlik edecek, program yapacak!

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün başlatılacak veli kuşağının ilk konuğu olacak. Saat 20.00'de TRT EBA TV İlkokul ve Ortaokul kanallarından velilere seslenecek olan Bakan Selçuk, anne babalara rehberlik edecek bilgiler paylaşacak.   Bakan Selçuk'un velilere yönelik yapacağı programın ana başlıkları şöyle: "24 saat anne babalık yapmamız gereken bir dönemde velilerimize önerilerimiz neler? Çocukların yaşına göre evde kalma süreciyle baş etme farklılık gösterebiliyor. Kimi çocuk değişimi ve değişikliği bir mücadele fırsatı, mücadeleye davet olarak görürken, kimi çocuk değişimi bir tehdit olarak algılıyor. Çocuklarda bu sürecin ruhsal belirtileri neler olabilir? Çocukların öğrenme sürecindeki en önemli faktörlerden biri can sıkıntısı. Mutfak bir çocuk için hayatı öğrenmenin en kestirme yollarından biri. Kitap okuyan çocukların hayat başarısı ve okul başarısı nispi olarak daha yüksek oluyor."  

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.meb.gov.tr  

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.