MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TTK Başkanı Alpaslan Durmuş ve Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre Eğitim Kampüsünü Ziyaret Etti

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş ve Eğitim Politikaları Daire Başkanı Mustafa Alphan Başbekleyen ile Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE bu yıl eğitim öğretime başlayan Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğrencilerle söyleşi yaptı.
TTK Başkanı Alpaslan Durmuş ve Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre Eğitim Kampüsünü Ziyaret Etti

Eğitim kampüsünün içinde bulunan Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen program, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE’nin konuşmalarının ardından toplantı salonunda öğrencilerle yapılan söyleşiyle devam etti.


Ziyaret esnasında, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş ile Eğitim Politikaları Daire Başkanı Mustafa Alphan Başbekleyen ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’ye İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Akın Coşkun ve Coşkun Demir eşlik ettiler.

 

Milli Eğitim Bakanının özellikle gözlerine bakarak selamının iletmesini istediğini vurgulayan Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan DURMUŞ, misafirlere Bakanın selamını iletti ve yeni eğitim-öğretim yılına dönük güzel ve başarı temennisinde bulundu. Ayrıca Sayın ALPASLAN yeni eğitim-öğretim yılında, geçen yıl değiştirdikleri eğitim programının ve buna uygun ders kitaplarının okutulacağını belirterek ““Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz diye bir sözümüz var. Buradan hareketle geçen yıl okullardaki eğitim programını tümüyle gözden geçirdik. Bu sene de uygulamaya koyuldu. Sene sonuna kadar sürekli denetimler yaparak, bu eğitim programlarının aksayan yönü var mı-yok mu diye denetleyeceğiz ve yılsonunda varsa aksaklıklar ortadan kaldırmak suretiyle, gelecek yıllarda eğitim kalitesi daha yükseltişmiş bir programla yolumuza devam edeceğiz.
Bu anlamda hem eğitim programı, hem de kitaplarla ilgili bir aksaklığı gördüğünüzde hemen Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’nun internet sayfasına girerek mutlaka bunları bizlere iletin. Özellikle bunu öğrencilerimizden bekliyoruz.” Diye sözlerine devam etti.

 

Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE “Mesleki Eğitimde İŞ’te ERBAP Projesini başlatıyoruz. Bu proje kapsamında Üniversiteden akademisyenlerin desteğiyle bilimsel verilere dayalı olarak Mesleki ve Teknik Eğitim veren Okul/kurumlarımızın performanslarını artırmaya yönelik yapacakları faaliyetleri planlı olarak birbirleri ve sektör işbirliği ile yürütme, motivasyon ve heyecanını kazandıracağız. Böylece, eğitim öğretim hizmetlerinde kaliteyi, verimliliği, birlik ve beraberliği artmış olacak. İş’te ERBAP projesiyle yöneticilerin erbabını, öğretmenlerin erbabını, okulun erbabını, öğrencilerin erbabını oluşturacağız.” Dedi.

 

Okulun toplantı salonunda yapılan söyleşide  Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, öğrencilerin şikâyetlerini, eğitim-öğretimle ilgili düşüncelerini ve taleplerini dinledi.

 

 

25-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-2018

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.