MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 15. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI ÖN DEĞERLENDİRMELERİ SONUÇLANDI

TÜBİTAK 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ilimiz, toplam 9 proje ile finale kalarak bölge 2. oldu.
TÜBİTAK 15. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI ÖN DEĞERLENDİRMELERİ SONUÇLANDI

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından bu yıl 15.'si düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ilimizden 9 proje, ön değerlendirmeyi geçerek bölge finaline kaldı.

İlimizden yapılan 33 proje başvuru arasında, bölge finaline kalan 9 projemiz; 15-16 Haziran 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak yapılması planlanan bölgesel proje yarışmasında yer alacak.  

Proje yarışmasına katılan tüm okullara teşekkür eden  İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre " Hem projeye başvuru sayısı ile hem de finalist sayısı ile bölge ikincisi olduğumuz yarışmada; ilimizi en iyi şekilde temsil ederek finallere kalan tüm okullarımızın yöneticilerini, öğretmenlerini, öğrencilerimizi ve anne babalarını canı gönülden tebrik ediyorum. Öğretmen ve öğrencilerimize finalde de başarılar diliyorum." dedi.

Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında, ön değerlendirmeyi geçerek İzmir Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazanan projelerimizin detayları için tıklayınız.   

 

11-05-2021

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.