MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4007 İKİ PROJE HİBE ALMAYA HAK KAZANDI

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü iki proje ile TÜBİTAK tarafından hibe desteğini almaya hak kazandı.  
 TÜBİTAK 4007 İKİ PROJE HİBE ALMAYA HAK KAZANDI

TÜBİTAK'ın (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ) en prestijli projelerinden olan 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında bu yıl ülke genelinde rekor başvuru gerçekleşti. Bu başvurular arasından sadece 50 proje, TÜBİTAK'ın onayından geçti. Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünün   "Muğla'nın Bilim Yolcuları" projesiyle, Milas Milli Eğitim Müdürlüğünün  "Milas Bilim Şenliği"  projesi, TÜBİTAK tarafından kabul edilerek destek almaya hak kazandı.

"Muğla'nın Bilim Yolcuları" ve "Milas Bilim Şenliği"  projelerinin TÜBİTAK tarafından kabul edilmesinden dolayı memnuniyetini ifade eden Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre "TÜBİTAK'ın desteklediği Bilim ve Toplum Programları, değişen ve gelişen eğitim ve öğretim anlayışında yadsınamaz bir yere sahiptir. Bilim ve Toplum Programları içinde, en çok katılımcıya, öğrenci, öğretmen, velilerle beraber tüm halka hitap etme özelliğine sahip  TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Programı'nda ilimiz olarak iki projeyle yer almaktan kurumum ve şahsım adına büyük mutluluk duyuyorum. Bu projeye imza atan tüm ekibimi ve öğretmenlerimi canı gönülden kutluyorum." dedi.

Bilimsel ve teknolojik çalışmalara ilgi uyandırılması amacıyla düzenlenen 4007 Bilim Şenlikleri; toplumun her kesiminden her yaş grubuna hitap eden sergiler, atölye çalışmaları, eğlenceli bilimsel faaliyetler, tematik bilim oyunları,yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlamaktadır. 

Proje Koordinatör öğretmenlerimizi ve emeği geçenleri kutluyoruz.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.