MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Ortaokul Proje Yarışmaları Çevrimiçi Ortamda Gerçekleştirilecek

Bu yıl COVID-19 salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında bölge sergisi değerlendirmeleri ilk kez 11-15 Mayıs 2020 tarihleri arasında çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek. Proje sahibi öğrencilerin ve jürilerin çevrimiçi ortamda bir araya gelmesi ile  projelerin oylama ve dereceye giren projelerin belirlenmesi sağlanacak. İlimizi bölge finallerine katılmaya hak kazanan 6 proje temsil edecek.
TÜBİTAK Ortaokul Proje Yarışmaları Çevrimiçi Ortamda Gerçekleştirilecek

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türkçe ve Yazılım ana alanlarında toplam 15.661 projenin sahibi 20.960 öğrencinin yapmış olduğu proje başvurularının ön değerlendirmeleri sonuçlandı!

Alanlarında uzman akademisyenlerden oluşan jüriler tarafından bilimsel ölçütlere göre yapılan ön değerlendirmelerin sonucunda yarışmanın bölge aşamasına davet edilecek toplam 1.200 proje belirlendi. Bu yıl COVID-19 salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında bölge sergisi değerlendirmeleri ilk kez 11-15 Mayıs 2020 tarihleri arasında çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecektir. Proje sahibi öğrencilerin ve jürilerin çevrimiçi ortamda bir araya gelmesi ve değerlendirmelerin yapılmasıyla ilgili detaylı bilgi öğrencilere ve danışmanlarına e-posta ile bildirilecek.

Detaylı bilgi için: https://tubitak.gov.tr/tr/yarismalar/icerik-ortaokul-ogrencileri-arastir...

İlimizden 6 proje finallere katılmaya hak kazandı. Proje sahibi  öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerimizi; okul idareciileriımızı ve tüm emeği geçenleri kutluyoruz.

İlimizden finallere katılmaya hak kazanan projeler:

 

31-03-2020

 

 

Kaynak:www.tubitak.gov.tr
 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.