MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÖĞRENCİMİZ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından düzenlenen "İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy" konulu kompozisyon yarışmasında; Türkiye birincisi olan Dalaman Çiftlik Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Derin Karasu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay tarafından ödüllendirildi.
TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÖĞRENCİMİZ ÖDÜLLENDİRİLDİ

MEB Temel Eğitim Müdürlüğümüz tarafından "İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nün 100. Yıl Dönümü" kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ortaokullar arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında; Dalaman Çiftlik Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Derin Karasu Türkiye birincisi oldu.

Kompozisyon yarışması Türkiye birincisi Derin Karasu, ailesi ve Dalaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Taner Şen eşliğinde,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'ı ziyaret etti.

İstiklal Marşı'nın bu yıl 100. yıl dönümü olduğunu belirten İl Müdürümüz Emre Çay "İstiklal Marşı'nın 100 yıl dönümünde hepimizi gururlandırarak asırlık bir başarıya imza atan Derin Karasu öğrencimizi kutluyorum. Anne baba olarak destekleri ve yol gösterici rehberlikleri için kıymetli ailesine ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum.

Milli Eğitim Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından; ilkokul ve ortaokul öğrencilerine, İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy'u Anma Günü'nün millî, manevi ve tarihi önemini kavratmak; vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmelerini sağlamak; millî birliğimiz ve varlığımız ile uluslararası barış ve dostluk düşüncelerini kuvvetlendirmek amacıyla temel öğretim öğrencileri arasında "Mektup, Resim, Kısa Film, Grafiti, Kara Kalem, Kompozisyon ve İstiklâl Marşı'nı Güzel Okuma" dallarında düzenlediği yarışmaların sonuçları açıklandı. "Kompozisyon" alanında Dalaman Çiftlik Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Derin Karasu öğrencimizin Türkiye birinciliği hepimizi gururlandırdı, sevindirdi. Ben tekrar başta Derin'i olmak üzere emek veren öğretmenlerini, kıymetli ailesini, hepsini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Kompozisyon yarışmasında Türkiye birinciliği elde eden Derin Karasu duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifadelendirdi: "İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. yılında, böyle bir dönüm noktasında, asırların ötesine geçecek olan Marşımın ezgisinde onur verici bu ödülü almaktan büyük bir şeref duyuyorum. Kompozisyonumda da belirttiğim gibi her Türk'ü çılgına çevirecek olan vatanımın semalarında sonsuza kadar ezgisi yükselsin! Mehmet Akif Ersoy'un dizelerinde yansıyan cesaret, azim ve kararlılığımız asırlarca devam etsin!

Bu ödülümde duygularımı yansıtmamda bana önder olan beni Türk çocuğuna, milletine yakışır erdemlerle yetiştiren canım aileme; kompozisyonumda bana fikir ve ifadelerimi yansıtmamda rehberlik eden Türkçe Öğretmenim Keziban Toraman'a; desteklerinden dolayı Okul Müdürüm Adem Toksöz'e, İlçe Milli Eğitim Müdürüm Taner Şen'e ve tüm öğretmenlerime teşekkürü borç biliyorum.

Bu Marşı gururla "KORKMA"dan tüm gücümle asırlar boyu dilimden düşürmeyeceğime söz veriyorum!" dedi.

İl Müdürümüz Emre Çay yapmış olduğu anlamlı konuşmadan dolayı Derin Karasu'yu bir kez daha tebrik ederek öğrenciye yazarlığı bırakmamasını salık verdi. Ziyaret İl Müdürümüzün, öğrenciye başarı belgesi ve ödül takdimiyle son buldu.

18-06-202118-06-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.