MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULUSLARARASI BİLİMSEL PROJE YARIŞMASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN BÜYÜK BAŞARI

BUCA İMSEF ve Endonezya Genç Bilim İnsanları Derneği (IYSA) iş birliği ile düzenlenen Uluslararası Bilimsel Proje Yarışması'nda dünya birincilik ve ikincilik ödülleri alan öğrencilerimiz, Muğla'mızın ve ülkemizin gururu oldular.
ULUSLARARASI BİLİMSEL PROJE YARIŞMASINDA ÖĞRENCİLERİMİZDEN BÜYÜK BAŞARI

10-12 Nisan'da canlı olarak çevrim içi gerçekleşen BUCA İMSEF ve Endonezya Genç Bilim İnsanları Derneği (IYSA) iş birliği ile düzenlenen Uluslararası Bilimsel Proje Yarışması'nda dünya finallerine kalan öğrencilerimiz, başarılarını altın ve gümüş madalya ile taçlandırdılar.

 

23 ülkeden 400 bilim projesinin yer aldığı yarışmada; Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Çağlayan Aslan, biyoloji dalında Life Science  (Yaşam Bilimi) kategorisinde dünya birinciliğini elde ederek altın madalya almaya hak kazandı. Yine aynı okuldan Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Sudenaz Fatma Öner ve Muğla Özel Yönelt Fen Lisesi 11. sınıf öğrencisi Bora Dere biyoloji dalında Environmental Science (Çevre Bilimi) kategorisinde geliştirdikleri projeler ile dünya ikincilik ödülü alarak gümüş madalyanın sahibi oldular.

 

Proje Koordinatörü Mehmet Ali Onaran'ı ve bilim sevdalısı öğrencilerimizi tebrik ederiz.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.