MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜNİVERSİTELİLER VE MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ TURİZM SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞTU

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Turizm Fakültesi tarafından "Turizmde Okul-Sektör Buluşması" etkinliğinin 14'üncüsü gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte Fakülte öğrencileri, Turizm Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı turizm alanında eğitim alan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri sektörün önde gelen firmaları ile bir araya gelme fırsatı buldular.
ÜNİVERSİTELİLER VE MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ TURİZM SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞTU

Öğrencileri, turizm sektörünün temsilcileriyle bir araya getirmeyi hedefleyen etkinliğe Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl,  İŞKUR İl Müdürü İlyas Sarıyerli, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut, Ticaret Odaları başkanları, Büyükşehir Belediyesi temsilcileri ile Akademisyenler katıldı.

Etkinlikte, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri, Turizm Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı turizm alanında eğitim alan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri firmalar ile birebir görüşme gerçekleştirdiler.

Programda, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin  açılış konuşması yaptı. Muğla başta olmak üzere Aydın, İzmir, İstanbul ve Antalya'dan 118 konaklama, seyahat, yiyecek-içecek ve denizcilik işletmesi ve bu işletmeleri temsilen 600'ü aşkın yetkilinin fuaye alanında bulunduğunu kaydeden Çiçek; "Muğla Büyükşehir Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İŞKUR, Ticaret Odaları ve Türk Hava Yolları gibi kurumlar da stant açarak kendi kurumlarını tanıtacaklardır. Turizm fakültesi, turizm meslek yüksekokulları ve meslek liselerinin yanı sıra üniversitemizin diğer bölümlerinden yaklaşık 3000 öğrencinin katılımı beklenmektedir. Her geçen yıl büyüyen bir faaliyet yürütmekteyiz. Bu sebeple, sizlerin görüşleri bizim için çok önemlidir. Sizlerin görüşlerinizi derlemek için yapacağımız anketler bize yol gösterici olacaktır. Tekrar katılımlarınız için çok teşekkür eder, etkinliğimizin verimli ve yararlı geçmesini dilerim."  dedi.

Konuşmanın ardından öğrenciler; konaklama, yiyecek-içecek, seyahat acentaları, Kamu Kurum  ve Sivil Toplum Kuruluşlarından oluşan 120 firmanın yer aldığı stantları gezdiler. Bu sayede öğrenciler, sektörün beklentilerini ve ihtiyaçlarını öğrendiler, işletmeler ise beklentilerine uygun öğrencilerle görüşme fırsatı yakaladılar

27-02-202027-02-202027-02-202027-02-202027-02-202027-02-202027-02-2020

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.