MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UYUMA

Uyuşturucu ile mücadeleye destek vermek için Uyuma uygulamasını kullanabilirsiniz.  
UYUMA

Uyuşturucu, günümüzün en kötü alışkanlıklarından biri olmaya devam ediyor. Çocuk, genç ve yaşlı demeden her yaştan insan bu kötü alışkanlığa maruz kalarak bedelini hayatıyla ödeyebiliyor. Özellikle çocuklarımızın bu belaya bulaşmaması için çeşitli önlemler almak ve dikkatli olmakta fayda var. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Uyuma uygulaması, sokakta karşılaştığınız uyuşturucu ticaretini emniyet yetkililerine iletmeniz için büyük kolaylık sağlıyor.

Kişisel bilgilerinizi sisteme kaydettikten sonra, şüphelendiğiniz durumları kimliğiniz gizli kalacak şekilde ihbar edebiliyorsunuz. Emniyet sistemine konum bilgisiyle birlikte ulaşan bu ihbar, anında bölgedeki ekiplere iletilerek uyuşturucu ticaretini yapanların yakalanması sağlanıyor. Eğer siz de uyuşturucu ticaretine karşı durarak, bu işi yapanların gereken cezayı almasını istiyorsanız Uyuma uygulamasını indirerek gerekli durumlarda ihbarda bulunabilirsiniz.

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.