MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ ORHAN TAVLI KURUMUMUZU ZİYARET EDEREK BRİFİNG ALDI

Vali Orhan Tavlı, ikinci yarıyıl döneminin ilk haftasında, Müdürlüğümüzü ziyaret ederek İl Müdürümüz Emre Çay'dan ilimizdeki okulların eğitim durumu, yürütülen projeler, faaliyetler ve yatırımlarla ilgili brifing aldı. 
VALİ ORHAN TAVLI KURUMUMUZU ZİYARET EDEREK BRİFİNG ALDI

Müdürlüğümüzün 2021 yılındaki faaliyetlerinin değerlendirildiği, 2022 yılı faaliyet planlarının projelerinin ve ilimizdeki eğitim kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmaların planlandığı toplantı, Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında yapıldı.  

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya, Muğla Valisi Orhan Tavlı'nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Serap Aksel ve Ferman Akbulut, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Veli Bozkurt, Yusuf Avar, Zeliha Altıntaş, Ayhan Gökkaya, Özcan Kuşcu, Oktay Kaplan, Yıldız Yılmaz ve Avni Aytekin, Maarif Müfettişi Koordinatörü Birol Serin ile AR-GE Birim Koordinatörü Enver Tufaner katıldı.  

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'ın ilimizdeki okulların eğitim durumu, yürütülen projeler, faaliyetler ve yatırımlarla ilgili brifingi ile başlayan toplantıda, ilimizdeki eğitim kalitesinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar değerlendirildi.   

Mesleki eğitim merkezlerinin yaygınlaştırılması ve bu merkezlere öğrenci yönlendirmesi hususunda çalışmaların titizlikle yürütüldüğü, bunun neticesinde ilimizdeki mesleki eğitim merkezlerinde 2.177 olan kayıtlı öğrenci sayısının son dört ayda % 135'lik artış ile 5.119'a yükseldiği ifade edilirken "Temel Eğitimde 10 Bin Okul" projesi ile ilimizde okul öncesi eğitimde 5 yaş grubunda okullaşma oranının 2021 başında %81,20 iken 2021 sonunda %97,08'e yükseldiği belirtildi.  

2021'de tamamlanan 2022 yılı için planlanan ve sürmekte olan eğitim yatırımlarının görüşülmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi koordinesinde; Okullar Arası İmkan Farklılıklarının Azaltılması Projesi, Eğitim Liderleri Tecrübe Paylaşımı Projesi, Okur Gezer Projesi, Mavi Yeşil Okullar Projesi, Muğla Yetenek Taraması Ölçeği Projesi, Muğla Öğretmen Akademisi Projesi'nin amacına uygun şekilde başarıyla yürütüldüğü, GEKA tarafından mali desteği almaya hak kazanan "Köy Okullarında Akıllı Tarım Akıllı Arıcılık" SOGEP projesi ile 6 farklı ilçede 5 farklı kapalı köy okulunun bahçesinde ekim, dikim, tarımsal üretim, teknolojik üretim, köy şenlikleri, öğrenci eğitimleri gibi faaliyetler gerçekleştirilmesi planlandığı ifade edildi.  

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesinde; ilimiz genelinde 1 anaokulu, 187 ilkokul, 100 ortaokul, 26 lise, 3 rehberlik ve araştırma merkezi, 5 mesleki eğitim merkezinde olmak üzere toplam 322 kütüphane kurularak ilimizde kütüphanesiz okul kalmadığı açıklanırken Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce geliştirilen ve 2021-2022 eğitim öğretim yılı itibarı ile uygulamaya konan Muğla Eğitim Yönetimi Bilgi Sistemi'nin (MEYBİS) tanıtıldı.

Yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade ederek yeni dönemde daha güzel çalışmalar yapılması temennisinde bulunan Vali Orhan Tavlı, "Başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay olmak üzere ilimizdeki eğitim camiasının tüm neferlerine çocuklarımıza gösterdiği gayret, ilgi ve sabır için verdiğiniz emekler, yapmış olduğunuz fedakarlıklar için teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.  

Devletimizin eğitim alanında çok büyük atılımlar gerçekleştirdiğini belirten Vali Orhan Tavlı, eğitimin bir toplumun geleceğini şekillendiren en önemli unsur olduğunun bilinciyle ilimizdeki eğitimin kalitesini daha da artırmak adına her konuda destek vermeye devam edeceğini söyledi.

Toplantı sonunda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, eğitime verdikleri güçlü destekten dolayı Vali Tavlı'ya teşekkür ederek 2021 İstiklal Marşı'nın 100. yılında kaligrafi alanında düzenlenen yarışmada birinci olan eseri takdim etti.    

11-02-202211-02-202211-02-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.