MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ ORHAN TAVLI, MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

 Muğla Valisi Sayın Orhan Tavlı, Müdürlüğümüzü ziyarete ederek İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'den, ilimizdeki okulların eğitim durumu ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.  
VALİ ORHAN TAVLI, MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasına gelişinde Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tarafından karşılanan Vali Tavlı, müdürlük birimlerini ziyaret etti.

Toplantı salonunda idari kadroyla bir araya gelen Vali Tavlı; Muğla'daki eğitim öğretim faaliyetleri, okullardaki öğrenci sayıları, öğretmen ve okulların durumları, hizmet içi eğitim programları, öğrenci pansiyonlarının durumu, Covid-19 salgın döneminde yapılan çalışmalar, ilimizde devam eden temel eğitim ve orta eğitim yatırımları ve 2020 yılında yürütülecek projeler hakkında İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'den brifing aldı.

Eğitimin en önemli ve öncelikli konu olduğunu ifade eden Vali Orhan Tavlı, bu anlamda eğitimcilere büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlayan öğretmenlerimizin verdiği bilgi ve birikimin hiçbir maddi değerle ölçülemeyeceğini kaydetti.

Üst politika belgelerinde yer alan eğitim hedeflerine ulaşmak amacıyla ilimizde yapılan çalışmalar, yerel ve ulusal düzeyde gerçekleştirilen ve planlanan projeler ile ilgili detaylı bilgi veren Töre, "Sayın Bakanımız önderliğinde hazırlanan ve uygulanan, ülke genelinde büyük bir heyecan uyandıran 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi ışığında, millet olarak bilim ve teknolojide gelişmiş ülkelerin önüne geçmeye başladığımız bu dönemde, biz de Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizin eğitim ve öğretimini daha ileri seviyeye götürme gayreti içerisindeyiz." dedi.

Vali Orhan Tavlı, pandemi döneminde uzaktan eğitim konusunda okulların çok önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek özverili çalışmalarından dolayı başta İl Müdürümüz olmak üzere, Müdürlük personeline, öğretmenlere, velilere ve öğrencilere teşekkür etti.

İl genelindeki tüm okullarda eğitim kalitesinin artırılması için bütün paydaşlarla koordineli bir şekilde çalıştıklarını aktaran İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, Vali Tavlı'yı ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyduklarını dile getirdi.

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.