MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ YARDIMCIMIZ MURAT KAHRAMAN İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY EŞLİĞİNDE, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

Muğla Vali Yardımcımız Murat Kahraman başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız ve ilimizde görev yapan 13 İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ile birlikte 2021-2022 eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
VALİ YARDIMCIMIZ MURAT KAHRAMAN İL MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY EŞLİĞİNDE, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

Menteşe Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen toplantıda, Muğla'mızın eğitim gündemine dair önemli başlıklar ele alındı. Eğitimi daha verimli hale getirebilmek adına atılabilecek adımlar ve izlenebilecek yol haritası konusunda görüş alışverişi yapıldı.

Muğla Vali Yardımcımız Murat Kahraman'ın ilçe milli eğitim müdürleri ile tanışmasıyla başlayan toplantı, Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Birimi Koordinatörü Enver Tufaner'in sunumu ile devam etti.

Salgın nedeniyle okullarda alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda, aşının önemi ve PCR testi ile ilgili konular ele alındı. Vali Yardımcımız Kahraman, Covid 19 salgını ile ilgili alınacak tedbirler kapsamında, öğretmenlerin, servis şoförlerinin, kantin çalışanlarının, yardımcı personelin aşılanmasının önemine değindi.

Toplantının bir diğer gündem maddesinde ise 13 ilçede yürütülen yatırım, güçlendirme, bakım onarım çalışmaları vardı. Vali Yardımcımız Kahraman, il genelinde okullardaki bakım-onarım çalışmaları, yapımı devam eden okul inşaatlarının durumu, güçlendirme çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. İlçe milli eğitim müdürlerinin istek, görüş ve önerilerini dinleyen Vali Yardımcımız, gereken her desteği vereceklerini ifade etti.

Toplantının öğleden sonra devam eden bölümü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay başkanlığında; gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

Muğla Ölçme Değerlendirme Merkezince hazırlanan "2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Merkezi Sınavlara Hazırlık Takvimi" paylaşıldı. Ardından "Akif" filminin il genelinde belirlenen sayıdaki öğrencilere ücretsiz izletilmesi hususunda bilgilendirme yapıldı. Müdürlüğümüz tarafından geliştirilen "Meybis" veri sistemi, hem video hem de sunumla, ilçe milli eğitim müdürlerine tanıtıldı.

Eğitim olanaklarının iyileştirilmesi adına yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler konusunda istişarelerin yapıldığı toplantı, iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

30-09-202130-09-202130-09-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.