MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YATAĞAN'DA SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Yatağan Madenler Ortaokulunda tamamı öğretmenler ve öğrenciler tarafından eski sıralar ve atıl durumda olan malzemeler geri dönüştürülerek yapılan "Sıfır Atık Kütüphanesinin" açılışını İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay yaptı.
YATAĞAN'DA SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ AÇILDI

"Sıfır Atık" projesi kapsamında oluşturulan okul kütüphanesinin açılışını gerçekleştirmek üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, Şube Müdürü Suat Ağı eşliğinde Yatağan Madenler Ortaokulunu ziyaret etti.

Okulda kullanılmayan sıralar, demir ve tahtalar, eski dolaplar, araba lastikleri, çeşitli eşyalar ve malzemelerin masa, kitaplık rafı, sandalye ve dekor eşyalarına dönüştürülmesiyle kullanıma uygun hale getirilen kütüphanenin açılış kurdelesini, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay ve İlçe Müdürü Osman Alemdar, öğrencilerle birlikte kestiler.

Sıfır Atık ve Enerji Tasarrufuna Dikkat Çekiyoruz

Açılışın ardından kütüphanede incelemelerde bulunan İl Müdürümüz Çay, kütüphanenin yapımında görev alan öğretmen ve öğrencilerle kütüphane hakkında sohbet etti. Sıfır Atık Kütüphanesini tasarımını yapan okulun Teknoloji Tasarım Öğretmeni Fatma İmren, Görsel Sanatlar Öğretmeni Tülay Allı ile kütüphanenin yapımında görev alan 8. sınıf öğrencileri Mustafa Oturak, Muhammet Emin Kavuştuk ve Hasan Arda Şahin, 7. sınıf öğrencileri Furkan Kibar ve Samet Ören kütüphanenin yapım aşamaları hakkında İl Müdürümüz Çay'a bilgi verdiler.

Her ilçemizde sıfır atığa dikkat çekmek adına atık malzemelerden birer kütüphane oluşturulduğunu belirten İl Müdürümüz; "Bakanlığımızın kütüphanesiz okul kalmayacak projesini çok kısa bir sürede tamamlayarak Muğla'da kütüphanesiz okul bırakmadık. Bunun yanında her ilçemizde sıfır atık, enerji tasarrufu ve ülke kaynaklarımızın doğru kullanılmasına dikkat çekmek ve öğrencilerimizde farkındalık oluşturmak için birer okulumuzda sıfır atık kütüphanesi yapmayı planladık. Madenler Ortaokulumuz da Yatağan ilçemizden seçilen okulumuzdu. Burada Fatma İmren ve Tülay Allı öğretmenlerimiz öğrencileriyle birlikte okuldaki atık malzemelerin hepsini değerlendirilip bu güzel kütüphaneyi hazırlamışlar. Kendilerini kutluyorum. Aynı zamanda çevre dostu olan bu kütüphanemizde, öğrencilerimiz, hem okuma alışkanlığını ve hem de sıfır atık bilincini kazanacaklar. Emeği geçen, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum." dedi.  

Bilim Koridoru Gezildi

Kütüphane açılışının ardından okulda oluşturulan bilim koridorunda, sıfır atık kapsamında öğrenciler tarafından tasarlanan maket ev sergisini gezen İl Müdürümüz Emre Çay, sınıfları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti. Daha sonra öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen İl Müdürümüz Emre Çay, yarıyıl tatili öncesinde öğretmenlerle sohbet ederek eğitim öğretimde ilk yarıyılın genel değerlendirmesini yaptılar. Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

20-01-202220-01-202220-01-202220-01-202220-01-202220-01-202220-01-202220-01-202220-01-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.