MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAYALARA ÖNCELİK DURUŞU HAYATA SAYGI DURUŞU

İçişleri Bakanlığınca "Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" sloganıyla başlatılan Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası kapsamında yaya geçidi etkinliği düzenlendi. Tüm illerde eş zamanlı yapılan etkinlik, Muğla'da Cumhuriyet Meydanı Atatürk İlkokulu önünde bulunan yaya geçidinde gerçekleştirildi.
YAYALARA  ÖNCELİK DURUŞU HAYATA SAYGI DURUŞU

İçişleri Bakanlığınca "Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" sloganıyla, tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak düzenlenen "Yaya geçitlerinde buluşuyoruz." etkinliğinde, öğrencilerimiz ellerinde bayraklar ve pankartlarla trafikte yaya önceliği konusunda sürücülerde farkındalık oluşturdular.

Etkinliğe, Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, Muğla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, il protokolü ve öğrenciler katıldı.

Menteşe Atatürk İlkokulu önündeki yaya geçidinde düzenlenen etkinlikte; öğrenciler çalınan düdükler eşliğinde, ellerinde Türk bayrakları ve sloganların yazılı olduğu pankartlarla yolun karşısına geçti. Sürücülere broşür dağıtılarak yaya geçitlerinde yayalara öncelik verilmesi konusunda bilgilendirmenin de yapıldığı etkinlik, şerit çizgisinin kırmızıya boyanması ile sona erdi.

Okullarda eğitimlerin uygulamalı olarak devam edeceğini söyleyen Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Burcu Avcı, "Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde il genelindeki okullarımızda yaya geçitleri üzerinde uygulamalı eğitim yapıldı. Bugün de "Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" sloganıyla, Atatürk İlkokulu ve Dumlupınar İlkokulu öğrencilerinin katılımı ile uygulamalı yaya geçidi etkinliği gerçekleştirdik. Yayalara dikkat çekmek için Sayın Valimizin önderliğinde yaya geçidi, kırmızıya boyanarak farkındalık oluşturuldu. Okullarımızda bilgilendirmelerimiz uygulamalı olarak devam edecek." dedi.

30-09-202230-09-202230-09-202230-09-202230-09-2022

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.