YETENEKLERİ BELİRLENEN ÖĞRENCİLERİMİZİN DANIŞMANLIK SÜRECİ BAŞLADI
İlimiz genelindeki resmi/özel ortaokulların 8. sınıf seviyesinde öğrenim gören 11.029 öğrencimize, yetenek taraması yapıldı.![YETENEKLERİ BELİRLENEN ÖĞRENCİLERİMİZİN DANIŞMANLIK SÜRECİ BAŞLADI](/meb_iys_dosyalar/2021_04/16222133_IMG-20210416-WA0034.jpg)
Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Muğla Yetenek Haritası" projesi kapsamında ilimiz resmi/özel ortaokullarında 8. sınıfta öğrenim gören öğrencilerimize, yetenek ve ilgi testi uygulanmıştır. Proje portalında online olarak uygulanan test sonucu 11.029 öğrencimizin "Yöneltme Karneleri" hazırlanmıştır.
19 Nisan-30 Mayıs tarihleri arasında okul ve sınıf rehber öğretmenlerimiz danışmanlığında, salgın tedbirleri göz önünde bulundurularak yüz yüze ve online olarak velilerimize sunulacak olan Yöneltme Karneleri; öğrencilerimizin yetenek ve ilgileri doğrultusunda akademik becerilerini de dikkate alarak doğru lise tercihi yapmasında önemli bir yol haritası niteliği taşımaktadır.