MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMI (YÖGEP) EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından, okul müdürlerinin mesleki gelişimlerini desteklemeye yönelik gerçekleştirilen "Yönetici Geliştirme Programı"(YÖGEP) seminerleri tamamlandı.
YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMI (YÖGEP) EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla, 18 Nisan 2022 tarihinde başlayan "Yönetici Geliştirme Programı"(YÖGEP), temmuz ayı itibarıyla tamamlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak yürütülen 120 saatlik YÖGEP eğitimleri, otuzar saati kapsayan 4 modül halinde uygulandı. İlimizdeki okul ve kurumlarda görev yapan 533 okul müdüründen oluşan 23 gruba, toplamda 2760 saatlik mesleki gelişim eğitimi gerçekleştirilmiş oldu. 3 ay boyunca devam eden seminerlerde, eğitim liderlerine 92 başlıktan oluşan eğitim programları hakkında bilgi verildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emre ÇAY'ın da açılış programlarına katıldığı mesleki gelişim eğitimleri; il/ilçe yöneticileri, akademisyenler, muhasebe yetkilileri ve alanında uzman kişiler tarafından yürütüldü.

Eğitimlerin ilimizde koordineli bir şekilde başarıyla yürütüldüğünü ve okul liderlerinin mesleki gelişimlerine katkı sunduğunu belirten İl Müdürümüz "Okullarımızın niteliğinin artırılması ve olumlu okul ikliminin oluşturulması adına okul liderlerimizin mesleki gelişimlerinin desteklenmesi önem arz ediyor. Bu bağlamda, Yönetici Geliştirme Programının hedeflediği kazanımlarla, okul liderlerimizin kendilerini geliştirmelerine ve yeni bir bakış açısı kazanmalarına katkı sunduğunu düşünüyorum. Eğitime katılan 533 okul ve kurum müdürlerimize gösterdikleri çaba için teşekkür ediyor; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, defterdarlık, ilçe mal müdürlükleri ve sürece katkı sunan tüm diğer kurumlarımıza şükranlarımı sunuyorum." ifadelerine yer verdi.

20-07-202220-07-202220-07-2022

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.