MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"YUNUS EMRE VE TÜRKÇE YILI" ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ORTAOKUL VE LİSELER ARASI ÇEVRİM İÇİ YUNUS EMRE ŞİİRLERİ EŞLEŞTİRME (CRAM ) YARIŞMASI ŞARTNAMESİYarışmanın Amacı 

Madde-1 2021  "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" temasına uygun olarak Muğla Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokul ve lise öğrencilerimizin, Yunus Emre şiirlerine teknoloji vasıtasıyla  ilgilerini çekip farkındalık yaratılması amaçlanmaktadır. 

Yarışmanın Konusu

Madde-2 Yunus Emre şiirlerinin WEB 2.0 araçlarını kullanarak Cram eşleştirme oyunu ile öğrenilmesi. 

Yarışmanın Kapsamı

Madde-3 Bu şartname, yukarıda amacı ve konusu belirlenen yarışmaya Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı ortaokul ve liseler arasından katılacakları, yarışmanın şartlarını, değerlendirme ve ödüllendirme şekli, başvuru şekli ve yapılacak işlemleri ve yarışma takvimine ilişkin esas ve usulleri kapsamaktadır. 

Yarışmaya Katılacaklar

Madde-4  

a) Yarışmaya Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencileri katılabilecektir. 

b) Her öğrenci, http://www.cram.com adresinden sağ üst köşede bulunan 'sign in' butonuna tıkladıktan sonra 'sign up' butonunu seçerek isim, soy isim,  ve okul adından oluşan (örnek: sehit mehmet cetin anadolu imam hatip lisesi  ) bir username (kullanıcı adı) yazarak (Türkçe karakter kullanılmaması gerekmektedir "ö,ü,ş,ç,ğ,ı" ) bir şifre belirlemesi (en az 6 haneli olmak zorundadır) ve ardından geçerli bir e-posta adresi yazarak üyeliğini tamamlaması gerekiyor. 

c) Önemli Uyarı: Üyelik sırasında oluşturtulan kullanıcı adı, şifre ve e-posta adresinin bir kenara not alınması gerekmektedir. Her öğrenci, yarışmaya okul müdürlükleri tarafından kendilerine gönderilecek linkten giriş yaparak verilen gün ve saatler arasında istediği kadar sadece bir kere yarışabilecektir. Girişinde skoru kaydetmesi yeterli olacaktır. 

d) Yarışmaya katılacak öğrenciler, 3 Nisan 2021 tarihinde saat 10.00 ve 20.00 saatleri arasında giriş yapabileceklerdir. 

e) Yarışmaya katılacak öğrencilerin yarışma sonuçlarına itirazları kabul edilmeyecektir.

f) Yarışmaya ortaokul ve lise öğrencileri dışında öğrenciler katılamayacaktır.

g) Yarışmaya katılacak öğrencilerden hiçbir ücret talep edilmeyecektir.  

Başvuru

Madde-5 Yarışmaya 03.04.2021 saat 10.00 da sosyal medya hesaplarından, iletişim araçlarından okul müdürlüklerine gönderilen linklerden isteyen öğrenci katılabilecektir Web 2.0 araçları ile geliştirilen yarışma platformunda skorunu kaydedenler arasında derecelendirme sistem tarafından otomatik olarak gerçekleşecektir. Yarışmanın süresi bittiğinde en son sıralama yapılacaktır. Yarışmada ilk 3'e giren öğrencilerimiz Yunus Emre Şiir Kitabı ile ödüllendirilecektir. Öğrencilerle yarışmadan önce aşağıdaki şiirler web sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır.

Yarışmada Sorumlu Olunan Şiirler

Gel Gör Beni Aşk Neyledi?

Bana Seni Gerek Seni

Bir Kez Gönül Yıktın İse

Ödüller

1.lik ödülü:  Yunus Emre Şiir Kitabı

2.lik ödülü:  Yunus Emre Şiir Kitabı 

3.lük ödülü: Yunus Emre Şiir Kitabı

30-03-202130-03-202130-03-2021

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.