MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YEREL HEDEF İÇERİKLERİ ÇATIŞMA ÇÖZME BECERİLERİ

MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YEREL HEDEF İÇERİKLERİ ÇATIŞMA ÇÖZME BECERİLERİ

 

14.08.2021 tarihli ve 31213 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliği gereği, rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin planlanmasında temel alınmak üzere her eğitim öğretim yılı için hedefler belirlenmektedir. Rehberlik ve psikolojik danışma servislerinin eğitim kurumlarına özgü çalışmalara daha fazla ağırlık verebilmesi ve belirlenen hedeflere ilişkin çalışmaların daha yoğun olarak sürdürülebilmesi amacıyla 2022-2023 eğitim öğretim yılı için genel ve yerel hedef bir adet, özel hedefler iki adet olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda Bakanlığımızca genel hedef "Bilinçli Teknoloji Kullanımı" İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce ise yerel hedef "Çatışma Çözme Becerileri" olarak belirlenmiştir.

Belirlenen yerel hedeflerin eğitim kurumlarında planlı, standart ve sürdürülebilir olarak sunulabilmesi amacıyla eğitim içeriklerine ihtiyaç duyulmaktadır. Belirlenen "Çatışma Çözme Becerileri" yerel hedefi için eğitim içeriği hazırlamak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce rehberlik ve araştırma merkezlerinde görevli yeterli sayıda rehber öğretmen/psikolojik danışmanın katıldığı komisyonlar oluşturulmuştur. Bu komisyonlar öğrencilerin yaş ve gelişim düzeylerine göre okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde öğrenim gören öğrenciler için 3 adet düzey 1 faaliyet, veliler için 2 adet düzey 1 faaliyet, öğretmenler için ise 1 adet düzey 1 faaliyet eğitim içeriği hazırlamıştır.

Kurumunuz için uygun olan içeriklere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

 

 

OKUL ÖNCESİ-İLKOKUL

(Fethiye RAM tarafından hazırlanmıştır)

ORTAOKUL

(Milas RAM tarafından hazırlanmıştır)

LİSE

(Muğla RAM tarafından hazırlanmıştır)

ÖĞRENCİ

SUNUM (okul öncesi 1. ve 2. Sınıf için)

SUNUM

SUNUM

SUNUM (3. ve 4. Sınıf için)

REHBERLİK ETKİNLİĞİ 1

REHBERLİK ETKİNLİĞİ

REHBERLİK ETKİNLİĞİ

REHBERLİK ETKİNLİĞİ 2

PANO

PANO

PANO

 

 

 

 

 

VELİ

SUNUM

SUNUM

SUNUM

BROŞÜR

BROŞÜR

BROŞÜR

 

 

 

 

ÖĞRETMEN

BROŞÜR

BROŞÜR

BROŞÜR

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.